Puchar Polski: Lechia Tomaszów Mazowiecki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Puchar Polski: Lechia Tomaszów Mazowiecki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Siatkarski Puchar Polski wkroczył w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało najlepszych osiem drużyn, a jako pierwsze o miejsce w półfinale powalczą Lechia Tomaszów Mazowiecki i VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Czy jeden z dwóch pozostających w stawce reprezentantów Krispol 1. Ligi zdoła sprawić niespodziankę i odprawić z kwitkiem aktualnego wicemistrza Polski? Transmisja meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa w Polsacie Sport.

Lechiści mają za sobą już trzy mecze w ramach Pucharu Polski, na przestrzeni których rywalizowali z dobrze znanymi sobie ekipami z Krispol 1. Ligi. Najpierw rozprawili się z UKS Mickiewicz Kluczbork (3:0), następnie KFC Gwardia Wrocław (3:1), a w 1/8 przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w tie-breaku spotkania z SPS Chrobrym Głogów. Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego wychowała wielu uznanych w naszym kraju siatkarzy, między innymi Wiesława Gawłowskiego, Edwarda Skorka, Pawła Woickiego czy Grzegorza Boćka. Obecnie podopieczni Bartłomieja Rebzdy zajmują siódme miejsce na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

 

Z kolei warszawiacy rozpoczną przygodę z tegorocznym Pucharem Polski od ćwierćfinału. Rok temu odpadli w półfinale kosztem Jastrzębskiego Węgla (0:3), jednak w obecnych rozgrywkach po raz kolejny można uznawać ich za faworytów. W PlusLidze idzie im bardzo dobrze - po trzynastu dotychczasowych kolejkach mają na koncie dwanaście zwycięstw i tylko jedną porażkę. Do posiadającej taki sam bilans i liderującej tabeli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle tracą jednak trzy punkty ze względu na gorszy stosunek setów.

 

Transmisja meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa od godziny 17.30 w Polsacie Sport. Komentują Marek Magiera i Wojciech Drzyzga.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze