Sądny dzień Fabiańskiego. Czy zagra na Euro 2020?

Piłka nożna
Sądny dzień Fabiańskiego. Czy zagra na Euro 2020?
fot. Cyfrasport

W poniedziałek dowiemy się, na ile poważna jest kontuzja Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz w piątkowym meczu z Sheffield United już po 13 minutach musiał opuścić boisko z powodu odnowionego urazu stawu biodrowego. Najgorsze scenariusze mówią nawet o 3 miesiącach przerwy.

Fabiański w ostatnim czasie może mówić o ogromnym pechu. Przed jesiennymi meczami eliminacji mistrzostw Europy Jerzy Brzęczek wyznaczył go na pierwszego bramkarza reprezentacji. Zagrać udało mu się ze Słowenią oraz Austrią. Później nabawił się kontuzji stawu biodrowego, która wykluczyła go z gry do końca grudnia.

 

Polak wrócił na ligowe spotkanie z Leicester, następnie wystąpił w meczach z Bournemouth oraz Gillingham. W sumie w tych trzech spotkaniach dwukrotnie zachowywał czyste konto. Dobra postawa mogła oznaczać, że 34-latek wraca do walki o pierwszy skład podczas Euro 2020.

 

Los jednak znowu był bezlitosny dla Fabiańskiego. Już w 13. minucie ligowego meczu z Sheffield United odnowiła się jego kontuzja uda. Polak z wyraźnie skwaszoną miną opuścił boisko. Dzień później przeszedł badania, ale na razie ich wyniki nie są jednoznaczne.

 

Jak informuje Przegląd Sportowy, opcje są dwie. Pierwsza, optymistyczna mówi drobnym odnowieniu kontuzji i kilku tygodniach przerwy. Czarny scenariusz zakłada kolejne trzy miesiące odpoczynku od piłki. Oznaczałoby to faktyczny powrót na boisko w kwietniu. Sezon w Anglii kończy się w maju, więc Fabiański miałby mało czasu na odzyskanie formy.

 

Oczywiście powrót do dobrej dyspozycji w przypadku bramkarzy bywa łagodniejszy niż u zawodników z pola, ale należy pamiętać, że już w czerwcu zaczynają się mistrzostwa Europy. Pozycja Fabiańskiego w kadrze jest niepodważalna. Nawet w przypadku dłuższej absencji wydaje się, że będzie on największym rywalem Wojciecha Szczęsnego w walce o pierwszy skład.

 

Niespełna 35-latek w przeszłości opuścił już jeden turniej z powodu kontuzji. W 2012 roku nie mógł zagrać na Euro z powodu urazu barku. Teraz los również nie jest dla niego łaskawy. Trzeba jednak wierzyć, że odnowiona kontuzja nie jest na tyle poważna i "Fabian" za chwilę wróci do gry. Jedynie przy takim scenariuszu będzie w stanie rywalizować o pierwszy skład na Euro ze Szczęsnym.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze