Tokio 2020: Grupowi rywale Polaków już znani? Tak zadziała "serpentyna"

Inne
Tokio 2020: Grupowi rywale Polaków już znani? Tak zadziała "serpentyna"
fot. CyfraSport

Wszystko wskazuje na to, że Polacy poznali już grupowych rywali podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeśli zostanie utrzymana zasada serpentyny, to nasi siatkarze trafią do teoretycznie łatwiejszej grupy z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą.

Serpentyna od dawna decyduje o podziale grup na najważniejszych imprezach globu. Tym razem dzięki niej poznamy grupy igrzysk w Tokio, które zostaną ustalone na podstawie aktualnego rankingu FIVB. Ten, zawierający oczywiście 12 drużyn, które wywalczyły grę w turnieju olimpijskim, wygląda następująco:

 

1. Brazylia 335
2. USA 280
3. Polska 272
4. Włochy 206
5. Rosja 204
6. Argentyna 161
7. Kanada 157
8. Iran 137
9. Francja 130
10. Japonia 122
...
22. Tunezja 38
...
36. Wenezuela 15

 

Z numerem "1" podczas igrzysk rozstawieni zostaną jednak Japończycy, którzy trafią prawdopodobnie do grupy A. W związku z "serpentyną" kolejne dwie ekipy, czyli pierwsze w rankingu Brazylia i USA, znajdą się w grupie B. Trzecia w zestawieniu Polska oraz czwarte Włochy dołączą z kolei do gospodarzy z Japonii. O dalszych miejscach również zadecyduje "serpentyna".

 

Oznacza to, że Polacy w fazie grupowej, z której do ćwierćfinału awansują cztery zespoły zmierzą się z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą. Trudniejsza wydaje się być druga grupa, w której zagrają oprócz Brazylijczyków i Amerykanów, także Rosjanie i Francuzi. Ostatecznie żeby zdobyć medal igrzysk trzeba będzie jednak i tak pokonać którąś z tych ekip w ćwierćfinale.

 

Prawdopodobne składy grup turnieju igrzysk olimpijskich Tokio 2020 siatkarzy:

 

Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze