Turniej szachowy w Wijk aan Zee: Remis Dudy także w trzeciej rundzie

Inne
Turniej szachowy w Wijk aan Zee: Remis Dudy także w trzeciej rundzie
fot. PAP

Jan-Krzysztof Duda zremisował czarnymi z Białorusinem Władisławem Kowaliowem w trzeciej rundzie prestiżowego turnieju szachowego Tata Steel Chess w niderlandzkim Wijk aan Zee. Polak zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji - 1,5 pkt. Liderem jest Alireza Firouzja (FIDE) - 2,5.

Partia 21-letniego Dudy z pięć lat starszym Kowaliowem zakończyła się po 32 posunięciach. Najlepszy polski arcymistrz (ranking 2758, 16. miejsce na liście FIDE) jest rozstawiony w turnieju z numerem szóstym. Jego rywal (2660, 82. FIDE) ma numer 13. Białorusin, po dwóch porażkach, zdobył pierwsze pół punktu w turnieju, Polak uzyskał trzeci kolejny remis.

 

W trzeciej rundzie swoje pojedynki wygrali najmłodszy uczestnik turnieju, 16-letni Irańczyk Alireza Firouzja, startujący pod flagą FIDE, który z dorobkiem 2,5 pkt objął samodzielne prowadzenie w turnieju oraz Amerykanin Fabiano Caruana i reprezentant gospodarzy Jorden Van Foreest.

 

Mistrz świata i główny faworyt Magnus Carlsen znów zremisował, tym razem z Amerykaninem Jeffery Xiongiem. Dla Norwega oznacza to kolejny 110. pojedynek w szachach klasycznych bez przegranej i tym samym wyrównania osiągnięcia Rosjanina Siergieja Tiwiakowa.

 

We wtorek w czwartej rundzie Duda zagra białymi z legitymującym się takim samym dorobkiem Rosjaninem Daniiłem Dubowem, który w poniedziałek przegrał z Van Foreestem.

 

Impreza w Wijk aan Zee zakończy się 26 stycznia.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze