Nagły zwrot akcji ws. przyszłości Piątka?

Piłka nożna
Nagły zwrot akcji ws. przyszłości Piątka?
fot. Cyfrasport

Jeszcze niedawno wydawało się, że będziemy świadkami wielkiego transferu Krzysztofa Piątka do Premier League. Tymczasem, jak wynika z informacji podanych przez włoską telewizję Mediaset, AC Milan może nie zgodzić się na odejście polskiego napastnika. Zdaniem źródła, szkoleniowiec mediolańczyków - Stefano Pioli, nadal chce mieć w kadrze swojego zespołu 24-letniego napastnika.

Na początku pojawiły się doniesienia, że klub ze stolicy Lombardii nie chciał przystać na propozycję wypożyczenia Piątka przez Tottenham. "Corriere dello Sport" twierdzi, że "Koguty" zaproponowały Milanowi półroczne wypożyczenie Polaka, żeby ten zastąpił kontuzjowanego Harry'ego Kane'a. Mediolańczyków interesuje jedynie transfer definitywny i oczekują za swojego snajpera przelewu w wysokości 30 milionów euro.

 

Z kolei Mediaset jest zdania, że trener ekipy z San Siro w ogóle nie chce odejścia 10-krotnego reprezentanta Polski. Pioli liczy, że klubowi uda się zatrzymać Piątka przynajmniej do końca sezonu, gdyż włoski taktyk chce na stałe grać dwoma napastnikami. W ostatnim meczu ligowym przeciwko Cagliari Calcio (2:0), Pioli wystawił Zlatana Ibrahimovicia oraz Rafaela Leao od pierwszych minut i obaj strzelili po golu.

54-letni szkoleniowiec pochodzący z Parmy zamierza trzymać się gry dwoma napastnikami, dlatego potrzebuje wartościowego zmiennika dla Szweda i Portugalczyka. Na tę chwilę, zapewne dopiero w razie zmęczenie lub kontuzji jednego z nich, Piątek będzie miał możliwość pojawienia się na murawie...

 

24-latek urodzony w Dzierżoniowie w tym sezonie rozegrał 18 meczów w Serie A, w których strzelił 4 gole. Trzy z tych trafień zanotował wykonując rzuty karne.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze