PŚ w snowboardzie: 14. miejsce Kwiatkowskiego w Bad Gastein

Oskar Kwiatkowski, najlepszy z Polaków, zajął 14. miejsce w wieczornym slalomie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w austriackim Bad Gastein. Triumfowali Niemka Ramona Hofmeister i Włoch Daniele Bagozza.

Kwiatkowski w sobotę wywalczył trzecią pozycję w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scoul. We wtorek, jako jedyny z biało-czerwonych, awansował do fazy pucharowej. W 1/8 finału nieznacznie przegrał z liderem klasyfikacji generalnej PŚ Rolandem Fischnallerem.

Włoch znalazł się tuż za podium. Drugi był jego rodak Maurizio Bormolini, a trzeci Niemiec Stefan Baumeister.

Michał Nowaczyk odpadł w kwalifikacjach i został sklasyfikowany na 52. pozycji. Jego los podzieliły wszystkie cztery reprezentantki Polski. Weronika Biela zajęła 23. miejsce, Aleksandra Król - 25., Aleksandra Michalik - 42., a Maria Chyc znalazła się o dwie pozycje niżej.

Hofmeister wyprzedziła Ester Ledecką i Szwajcarkę Julie Zogg. Czeszka tym samym zainaugurowała sezon w snowboardowym PŚ. Wcześniej rywalizowała w pucharowym cyklu tylko w narciarstwie alpejskim.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kwiatkowski jest 14., a Król - 21.