Puchar Polski: PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Puchar Polski: PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

PGE Skra Bełchatów podejmie Indykpol AZS Olsztyn w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Obie ekipy zdobyły po siedem trofeów w historii. Która z nich pozostanie w walce o ósme, dające pozycję samodzielnego lidera w klasyfikacji triumfatorów? Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

Zarówno zespół z Bełchatowa, jak i ten z Olsztyna mają sukcesy w Pucharze Polski. Obie ekipy siedmiokrotnie triumfowały w rozgrywkach. Łatwiej sięgnąć jednak pamięcią do sukcesów PGE Skry, która wznosiła ostatnio trofeum w sezonach 2016/2017 i 2017/2018. Drużyna z Warmii ostatni triumf zanotowała w 1992 roku!

 

Za podopiecznymi Michała Mieszko Gogola przemawiają również wyniki z tego sezonu. PGE Skra zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi, podczas gdy Indykpol AZS jest szósty. W bezpośrednim starciu tych zespołów, rozgrywanym 18 grudnia, lepsi okazali się bełchatowianie pokonując rywali 3:0.

 

Pod znakiem zapytania stoi występ podstawowego przyjmującego bełchatowskiej ekipy Milada Ebadipoura, który kilka dni temu wraz z reprezentacją Iranu wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Siatkarz dopiero o godzinie 11 wylądował na polskiej ziemi, a wcześniej spędził kilka dni w Chinach, w związku z czym może narzekać na jet lag.

 

- Jeśli nasz "Messi" nie zagra, to będzie to ogromne osłabienie. Na szczęście mamy w składzie znakomitych zawodników, którzy na pewno godnie zastąpią Milada - powiedział środkowy PGE Skry Karol Kłos.

 

Spotkanie to będzie wyjątkowe dla trenera Gogola, który przed przejściem do PGE Skry prowadził drużynę z Olsztyna. Czy wyeliminuje swój były zespół z walki o Puchar Polski?

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze