Puchar Włoch: Pewny triumf Interu. Błyskawiczny gol Lukaku

W ostatnim wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch ekipa Interu Mediolan pokonała Cagliari 4:1. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Romelu Lukaku.

Konfrontacja Interu z Cagliari zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ naprzeciwko siebie stanęły zespoły, które plasują się na drugim oraz szóstym miejscu w tabeli Serie A. Mediolańczycy w miniony weekend stracili fotel lidera na rzecz Juventusu po tym jak zremisowali u siebie z Atalantą. Z kolei piłkarze Cagliari zanotowali fatalną passę czterech porażek z rzędu. Obie drużyny chciały zatem wrócić na zwycięską ścieżkę we wtorkowy wieczór.

Jeżeli goście mieli jakikolwiek plan na ten mecz, to już w pierwszej minucie mógł wylądować on w koszu. Powód? Natychmiastowy gol autorstwa Lukaku, który z pewnością podciął skrzydła niżej notowanym rywalom. W 22. minucie prowadzenie podwyższył Borja Valero i do przerwy podopieczni Antonio Conte schodzili z wynikiem 2:0.

Tak samo źle jak pierwszą połowę, goście rozpoczęli drugą część spotkania. Tym razem cztery minuty po gwizdku na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Lukaku.

Cagliari było stać na - jak się później okazało - honorowe trafienie w 73. minucie autorstwa Christiana Olivy. Nie był to jednak ostatni gol w tym spotkaniu, ponieważ zdobywanie bramek zwieńczył Andrea Ranocchia w 81. minucie, ustalając wynik na 4:1.

Inter Mediolan - Cagliari 4:1 (2:0)
Bramki: Lukaku 1,49, Valero 22, Ranocchia 81 - Oliva 73