Skok na 144 m przyczyną koszmarnej kontuzji! Koniec sezonu dla Japończyka

Zimowe
Skok na 144 m przyczyną koszmarnej kontuzji! Koniec sezonu dla Japończyka
fot. Instagram

Do niezwykle nieszczęśliwego zdarzenia doszło podczas jednego z japońskich konkursów skoków narciarskich. Yumu Harada poszybował na aż 144. metr skoczni Okurayama, a awaryjnego lądowania nie wytrzymało jego kolano. Skoczek prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łąkotkę.

Harada wystąpił w Pucarze HBC, a dobre występy w Pucharze Kontynentalnym tej zimy były zapowiedzią startów w Pucharze Świata. 29-latek z niecierpliwością wyczekiwał zawodów PŚ w rodzinnym Sapporo, jednak stracił szansę na występ na przełomie stycznia i lutego... na tej samej skoczni kilkanaście dni wcześniej.

 

Poszybował bowiem na 144. metr, znajdujący się daleko poza rozmiarem skoczni. Awaryjne lądowanie na praktycznie płaskim zeskoku okazało się zbyt silne dla jego kolana: skoczek błyskawicznie upadł, a skocznię opuszczał przy asyście lekarzy.

 

Badania mówią o zerwanych więzadłach krzyżowych oraz uszkodzeniu łąkotki. Przerwa w jego występach potrwa około pół roku, więc w tym sezonie już go nie zobaczymy.

 

- Przepraszam za taki rozwój wydarzeń, zwłaszcza, że już niedługo miałem wystąpić w Pucharze Świata. Postaram się udanie zakończyć rehabilitację i znów oddawać bardzo dobre skoki - powiedział pechowiec.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

昨日HBCカップで着地の時に潰れてしまいご心配をおかけしました。昨日、心配のラインや電話をくれた方ありがとうございます! 今日検査が終わり、右膝の前十字靭帯断裂と外側の半月板損傷と診断されました。 今シーズン初のラージヒルでラージヒル好きな僕はとてもテンション上がってて調子もなかなか良い感じになっていましたが、着地のミスでこのような形になってしまいました。 応援してくださっていた方々シーズンこれからと言う時に、いいジャンプを見せられないことに対して本当に申し訳ありません。 しっかりリハビリをして、またさらなるbig jumpできるように頑張って参りますので、これからもよろしくお願いします。 I finished the inspection today. The result was diagnosed as ACL tear in the right knee and lateral meniscal injury. I'm sorry for not being able to show a good jump when the season is coming. I will do my best to rehabilitate and do a big jump again, so thank you in the future. #skijumping #skijump #skijumpingfamily #injury #crash #acl #スキージャンプ #大倉山 #大倉山ジャンプ競技場 #hbc #hbcカップ #yumuharada

Post udostępniony przez Yumu Harada®︎//原田侑武 (@yumuharada)


Harada zajął drugie miejsce mimo upadku, jednak nie był w stanie pojawić się na dekoracji.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze