Szymański wypożyczony do czołowego greckiego klubu

Piłka nożna
Szymański wypożyczony do czołowego greckiego klubu
fot. Cyfrasport

Damian Szymański zmienił barwy klubowe i trafił do kraju Hellady. Środkowy pomocnik został wypożyczony na pół roku z Achmata Grozny do AEK Ateny. Grecki klub ma prawo wykupu 24-latka po zakończeniu sezonu.

Rok temu Szymański przeniósł się z Wisły Płock do drużyny Achmata. Wydawało się, że zawodnik pochodzący z Kraśnika ma szansę zrobić karierę w rosyjskiej Premier Lidze, ale w bieżącym sezonie stracił miejsce w składzie. W ciągu roku były gracz m.in. Jagiellonii Białystok zagrał zaledwie 13 spotkań, a ostatni raz na boisku pojawił się 21 września.

 

W tym sezonie 4-krotny reprezentant Polski wystąpił tylko w czterech meczach ligowych i konieczna była zmiana klubu. Pojawił się również temat transferu Szymańskiego do Legii Warszawa, ale ostatecznie trafił do AEK Ateny. W stołecznej drużynie, która ma prawo wykupu Polaka po sezonie, ma dostawać więcej szans na grę niż miało to miejsce w Rosji.

Ekipa, do której dołączył Szymański zajmuje obecnie trzeciej miejsce w lidze greckiej. Podopieczni włoskiego trenera - Massimo Carrery tracą jednak do prowadzącej dwójki kolejno: trzynaście i dwanaście „oczek”. Stawce przewodzi Olympiakos Pireus (44 pkt.), który wyprzedza PAOK Saloniki (43 pkt.), w którym gra Karol Świderski.

 

AEK Ateny to 12-krotny mistrz Grecji. Ostatni tytuł ateńczycy zdobyli w 2018 roku. W przeszłości barwy stołecznej drużyny reprezentowali Grzegorz Mielcarski, Mirosław Okoński oraz Roger Guerreiro.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze