Trener hokejowego mistrza Polski zrezygnował ze stanowiska

Zimowe
Trener hokejowego mistrza Polski zrezygnował ze stanowiska
fot. Cyfrasport

Andriej Gusow zrezygnował we wtorek z prowadzenia drużyny hokejowego mistrza Polski GKS Tychy. Do końca sezonu zastąpi go dotychczasowy asystent Krzysztof Majkowski.

Białoruski szkoleniowiec pracował w tyskim klubie od maja 2017 roku. W tym czasie doprowadził zespół do dwóch tytułów mistrza Polski, Pucharu Polski i dwóch Superpucharów. Tyszanie dwukrotnie wystąpili w Lidze Mistrzów, zdobywając pierwsze w historii punkty dla polskiego zespołu w tych rozgrywkach.

 

- Decyzja o rezygnacji jest tylko i wyłącznie moja. Doszedłem do wniosku, że dotychczasowa forma współpracy się wyczerpała. Dziękuję za wspaniałe dwa sezony zawodnikom, zarządowi, kibicom i wszystkim osobom związanym z GKS Tychy. Życzę klubowi kolejnych sukcesów – powiedział Gusow, cytowany w klubowym komunikacie.

 

Białorusin w maju 2017 roku zastąpił Czecha Jiriego Sejbę, kiedy zespół przegrał dwa razy z rzędu batalie o mistrzostwo Polski z Comarch Cracovią Kraków.

 

Gusow w przeszłości grał w polskiej lidze reprezentując Podhale Nowy Targ, SMS Warszawa, KTH Krynica i Cracovię. Przed przyjściem do GKS pracował w białoruskim Szachtiorze Soligorsk.

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze