Tymex Boxing Night 11: Znamy datę i miejsce. Brodnicka w walce wieczoru

Sporty walki
Tymex Boxing Night 11: Znamy datę i miejsce. Brodnicka w walce wieczoru
fot. Cyfrasport

Już po raz piąty Ewa „Kleo” Brodnicka będzie broniła tytułu mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Kolejną walkę niepokonana na zawodowych ringach pięściarka Tymex Boxing Promotion stoczy 7 marca w Dzierżoniowie

Rywalka polskiej zawodniczki na gali "Tymex Boxing Night 11" nie jest jeszcze znana. Za niecałe dwa miesiące zaprezentuje się także międzynarodowy mistrz Polski kat. lekkiej Damian "Wrzos" Wrzesiński. Jego również czeka pojedynek w obronie pasa.

 

- Od wielu lat organizujemy gale Tymexu w Dzierżoniowie, ale tak się złożyło, że Ewa Brodnicka walczyła tam tylko raz – jesienią 2014 roku, na początku profesjonalnej kariery. To był pojedynek rankingowy zakończony zwycięstwem przed czasem. Po sześciu latach wróci do tego miasta na Dolnym Śląsku i wierzę, że zatriumfuje w efektownym stylu i tym samym zachowa pas mistrzowski World Boxing Organization – powiedział szef grupy Tymex Mariusz Grabowski, prowadzący karierę Brodnickiej wraz ze swym synem Marcelem oraz Mariuszem Konieczyńskim.

 

W zawodowym rekordzie Brodnicka ma same wygrane – 18. Jej pierwszym znaczącym sukcesem było zdobycie mistrzostwa Europy kategorii lekkiej. Miało to miejsce w grudniu 2015 roku. Półtora roku później sięgnęła po trofeum WBO w niższej wadze super piórkowej, pokonując Irmą Balijagic Adler z Bośni i Hercegowiny. W latach 2018-2019 stoczyła cztery zwycięskie walki w obronie pasa mistrzyni świata. Na punkty wygrywała kolejno z Kanadyjką Sarah Pucek, Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, Meksykanką Janeth Perez i Argentynką Edith Soledad Matthysse.

 

- Wkrótce ogłosimy nazwiska przeciwników Ewy Brodnickiej (18-0) i Damiana Wrzesińskiego (18-1-2). Dwa miesiące na przygotowania pod konkretnego rywala to wystarczający czas. W naszej grupie to standard, staramy się odpowiednio wcześnie podpisywać kontrakty – podkreślił Mariusz Grabowski.

 

Podczas gali w Dzierżoniowie w barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Sahan Aybay. W dorobku ma dziewięć triumfów, z czego siedem przed czasem. W boksie olimpijskim zdobył kilka medali mistrzostw Niemiec. Na co dzień trenuje we Wrocławiu. - Z dużymi nadziejami oczekujemy występu Sahana, który nie boksował od ponad roku. Dolnośląskich kibiców z pewnością rozgrzeje także błyskotliwy Michał "Szczupak" Leśniak (11-1-1). Pochodzi z Wałbrzycha, regularnie trenuje w Dzierżoniowie, czuje się tam jak w domu. Rok temu w tym mieście sięgnął po międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi półśredniej – zapowiedział szef Tymex Boxing Promotion.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się powrót na ring Oskara Kapczyńskiego. W 2018 roku, jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, pięściarz z Jeleniej Góry zanotował dwie wygrane. Potem miał problemy zdrowotne, stąd długa przerwa. Również bilansem 2-0 legitymuje się inny jeleniogórski bokser Oskar Wierzejski, który zaczął walczyć w Tymexie w poprzednim sezonie. On również wystąpi 7 marca w Dzierżoniowie (ok. 60 km od Wrocławia).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie