18-letnia Polka oraz drużyna kobiet zadebiutują w Pucharze Świata

Zimowe
18-letnia Polka oraz drużyna kobiet zadebiutują w Pucharze Świata
fot. PAP

Przed nami historyczny weekend dla reprezentantek Polski w skokach narciarskich. W japońskim Zao kadra Łukasza Kruczka po raz pierwszy w historii wystąpi w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Debiut czeka również 18-letnią Nicole Konderlę, która w trybie pilnym wsiadła w samolot i udała się do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Konderla w tym sezonie skakała w Pucharze Kontynentalnym i dzięki dobrym występom doczekała się startu w Pucharze Świata. 18-letnia zawodniczka klubu WSS Wisła zadebiutuje w prestiżowej rywalizacji w japońskim Zao, gdzie w ten weekend odbędą się dwa konkursy indywidualne oraz drużynówka. Kobiety rywalizować będą na skoczni normalnej (HS 102).

 

O tym, że 18-latka leci do Japonii poinformował Polski Związek Narciarski. Zdjęcie z samolotu na swój profil na Instagramie wstawiła również sama zawodniczka. Powołanie Konderli przez Łukasza Kruczka oznacza, że dołączy ona w Zao do trzech koleżanek z kadry Kingi Rajdy, Joanny Szwab oraz Anny Twardosz. Wszystkie cztery panie zobaczymy w czwartkowych kwalifikacjach oraz wcześniejszych treningach.

 

W sobotę po raz pierwszy ujrzymy zaś polską kadrę kobiet w konkursie drużynowym. W Japonii będziemy więc świadkami historycznej chwili dla polskich skoków.

 

Na starcie zawodów drużynowych ma stanąć osiem reprezentacji - Polska, Włochy, Rosja, Słowenia, Niemcy, Japonia, Norwegia iAustria. Oznacza to, że Polki będą miały zapewniony udział w serii finałowej. Dzięki temu Konderla, Szwab i Twardosz uzyskają dożywotnie prawo startu w Pucharze Świata. Rajda już wcześniej dostąpiła tego zaszczytu.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze