Klamka zapadła, Góralski będzie grać w Kazachstanie

Piłka nożna

Reprezentant Polski Jacek Góralski przenosi się z ligi bułgarskiej do ekstraklasy Kazachstanu. Piłkarz uzgodnił warunki umowy z Kajratem Ałmaty i już w najbliższy weekend ją podpisze. Kontrakt ma obowiązywać przez 2,5 roku, a pensja Góralskiego będzie zdecydowanie wyższa od tej, jaką otrzymywał w Łudogorcu Razgrad.

Góralski w bułgarskiej drużynie występuje od sierpnia 2017 roku. Od samego początku jest podstawowym zawodnikiem Łudogorca, z którym zdobył dwa mistrzostwa Bułgarii. W tym sezonie pewnie zmierza po trzeci tytuł, ale jego umowa z klubem kończy się w czerwcu 2020 roku. To więc ostatnia chwila, by klub zarobił na transferze, choć działacze bardzo chcieli zatrzymać Polaka i przedłużyć z nim kontrakt. Gdy do gry o Góralskiego wkroczyło kilka bogatych klubów, stało się pewne, że Łudogorca już na niego nie stać. Polakiem interesowały się między innymi tureckie Istanbul Basaksehir, Sivasspor i Denizlispor oraz mistrz MLS – Seattle Sounders.

 

Negocjacje z Bułgarami były bardzo trudne, a największą determinacją wykazali się działacze Kairatu. Dopięli swego i wykupił piłkarza, któremu zaoferowali ogromne pieniądze. Nieoficjalnie mówi się, że Góralski będzie zarabiał ponad dwa razy tyle, ile otrzymywał ostatnio w Bułgarii. Ma to być kilka milionów złotych za sezon. 

 

Pomocnik reprezentacji Polski w niedzielę uda się do Alanyi, gdzie jego nowy zespół przebywa aktualnie na zgrupowaniu. Tam dojdzie do podpisania kontraktu.

 

Kajrat jest wicemistrzem Kazachstanu i wystartuje w kwalifikacjach Ligi Europy. Od roku zawodnikiem drużyny z Ałmatów jest Konrad Wrzesiński, wcześniej grający w Zagłębiu Sosnowiec.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze