Kubiak ocenił szanse na zmianę klubu przed IO. "Nie wykluczam niczego"

Siatkówka
Kubiak ocenił szanse na zmianę klubu przed IO. "Nie wykluczam niczego"
fot. CyfraSport

Michał Kubiak jest zawodnikiem japońskiego Panasonic Panthers, ale w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o ewentualnych przenosinach do Modeny. Sam zawodnik skomentował plotki transferowe w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. - Miałem propozycje nie tylko z tego zespołu, który został wymieniony, ale i z kilku innych, choćby z ligi chińskiej - powiedział.

1 stycznia 2020 roku "Tuttosport" poinformowało, że Kubiak mógłby trafić do włoskiej Modeny na początku kwietnia, kiedy rozpoczynają się tam play-offy. Włoska gazeta podała nawet informacje na temat kontraktu, który miałby obowiązywać także w sezonie 2020/2021. 31-latek miałby wzmocnić rywalizację wśród przyjmujących w Modenie.

 

Kubiak został zapytany przez Przegląd Sportowy czy faktycznie jest coś na rzeczy w kontekście jego przenosin do Włoch. - Było kilka telefonów, ale nie będę mówił o klubach, bo to nie miejsce i czas na to. Miałem propozycje nie tylko z tego zespołu, który został wymieniony, ale i z kilku innych, choćby z ligi chińskiej - stwierdził przyjmujący reprezentacji Polski.

 

W barwach Panasonic Panthers Kubiak występuje od 2016 roku. W obecnie trwającym sezonie drużyna Polaka zajmowała pierwsze miejsce w tabeli aż do niedzieli 12 stycznia. Pantery przegrały jednak z JTEKT Stings 0:3 i spadły w klasyfikacji właśnie za tego rywala. Pierwsza lokata w tym sezonie ligi japońskiej jest o tyle ważna, że daje bezpośrednie miejsce w finale rozgrywek. Finale, który zostanie rozegrany 29 lutego. Jak będą wyglądały ostatnie miesiące Kubiaka przed igrzyskami?

 

- W ostatnim tygodniu marca mamy Puchar Cesarza,a w trzecim tygodniu kwietnia prawdopodobnie powalczymy w klubowych mistrzostwach Azji, więc jeszcze trochę grania będzie - mówi Polak.

 

- Wszyscy wiedzą, że sezon w Japonii jest krótki. Ale mój kontrakt z Panasonic obowiązuje jeszcze co najmniej na przyszły sezon i jestem zobowiązany do jego wypełnienia. Klubowe mistrzostwa Azji w kwietniu też są moim celem, więc nie wydaje mi się, żebym mógł grać wówczas gdzie indziej. Nie wykluczam niczego, ale nie sądzę, by klub mnie puścił - kończy Kubiak.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze