Puchar Polski siatkarzy: BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z pierwszoligowym BBTS Bielsko-Biała. Czy podopieczni Nikoli Grbicia zbliżą się do obrony trofeum? Relacja na żywo i wynik meczu BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl.

Wygranie Pucharu Krispol 1. Ligi było niewątpliwie dużym sukcesem dla BBTS-u Bielsko-Biała. Awans do półfinału Pucharu Polski byłby jeszcze większym osiągnięciem, lecz na drodze stanie potężna przeszkoda, mistrz Polski i obrońca trofeum. Siatkarze ZAKSY przed rokiem okazali się lepsi w finale od Jastrzębskiego Węgla i po raz siódmy sięgnęli po prestiżowe trofeum.

 

Bielszczanie to jedna z czołowych ekip zaplecza PlusLigi. Podopieczni Harrego Brokkinga wygrali 12 z 17 spotkań I ligi mężczyzn, i zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowym zestawieniu. Siłą pierwszoligowca jest doświadczenie. W składzie ekipy z Bielska-Białej nie brakuje graczy obytych na plusligowych parkietach. To m.in. Siergiej Kapelus czy Michał Żuk. Początek roku był dla nich wyjątkowo udany. W swoim ostatnim ligowym starciu po walce 3:2 pokonali lidera z Nysy. Taka wygrana zdecydowanie podbuduje przeciwnika, mistrzowie Polki do Bielska-Białej jadą jednak z jasnym celem.

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na siatkarskie parkiety wraca mocnym akcentem. Po nieco dłuższej przerwie mistrza Polski czeka rozgrywanie spotkań w rytmie co trzy dni. Jest on faworytem do awansu, jednak mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Na etapie ćwierćfinałów triumfatora wyłania jeden mecz, więc gospodarze bez wątpienia podejmą walkę. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierza jednak od zwycięstwa do zwycięstwa, a walka o obronę Pucharu Polski jest najbliższym celem naszej drużyny.

 

Relacja na żywo i wynik meczu BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze