Rajd Dakar: Trzech Polaków na podium 10. etapu

Moto
Rajd Dakar: Trzech Polaków na podium 10. etapu
fot. PAP/EPA

Jadący quadem Kamil Wiśniewski wygrał 10. etap Rajdu Dakar, którego trasa została skrócona z powodu złych warunków pogodowych. Trzecie miejsce zajął Rafał Sonik. Z kolei wśród kierowców samochodów drugi był Jakub Przygoński.

Wiśniewski uzyskał 48 sekund przewagi nad Czechem Zdenkiem Tumą, a Sonik stracił do rodaka blisko cztery minuty. Arkadiusz Lindner miał 10. czas, ale zajął ósme miejsce, ponieważ dwóch lepszych od niego tego dnia uczestników rajdu nie jest już uwzględnianych w klasyfikacjach.

 

Liderem w kategorii quadów jest Chilijczyk Ignacio Casale, który w środę uplasował się w drugiej dziesiątce. Sonik jest trzeci, Wiśniewski - piąty, a Lindner nie mieści się w dziesiątce.

 

Przygoński, którego pilotem jest Timo Gottschalk, musiał w środę uznać wyższość jedynie lidera w kategorii kierowców samochodów Hiszpana Carlosa Sainza. Stracił do niego niewiele ponad trzy minuty. Polsko-niemiecki duet nie ma już szans na końcowy triumf, ponieważ poniósł olbrzymie straty z powodu kłopotów technicznych na wcześniejszych etapach.

 

W rywalizacji pojazdów UTV po wymianie silnika trzecie miejsce zajęli Aron Domżała i Maciej Marton. Biało-czerwoni byli o ok. dwie minuty od najlepszych tego dnia Hiszpanów Gerarda Farresa Guella i Armanda Monleona (pomijając uczestników, których nie uwzględnia się już w klasyfikacji generalnej). Maciej Domżała i Rafał Marton zajęli 21. pozycję.

 

Być może polscy kibice będą mieli jeszcze więcej powodów do radości, bowiem po wymianie silnika bardzo dobre czasy uzyskuje załoga UTV Aron Domżała, Maciej Marton.

 

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych organizatorzy przerwali środowy etap na 345. kilometrze odcinka specjalnego, ale do wyników końcowych zaliczono rezultaty uzyskane na punkcie kontroli czasu na 223. kilometrze.

 

Według komunikatu, przyczyną skrócenia etapu był wzmagający się wiatr, który uniemożliwił organizatorom zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie.

 

Środowy odcinek specjalny miał liczyć 534 kilometry. To pierwsza część dwudniowego etapu maratońskiego, podczas którego nie można korzystać z pomocy serwisowej.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Rajd Dakar 2022: Flash - 06.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie