WTA w Hobart: Linette wyeliminowana

Rozstawiona z "szóstką" Magda Linette przegrała z Amerykanką Lauren Davis 4:6, 4:6 i odpadła w drugiej rundzie (1/8 finału) turnieju tenisowego WTA w Hobart (pula nagród 275 tys. dolarów).

Był to czwarty pojedynek tych zawodniczek i trzecie zwycięstwo niżej obecnie notowanej, o 22 lokaty, Amerykanki, która w przeszłości dotarła do 26. miejsca w świecie i czterokrotnie była w finale zawodów WTA.

Oba sety były wyrównane, oba trwały ponad 50 minut, ale w obu decydujące słowo należało do Davis, która od stanu 4:4 wygrywały dwa gemy z rzędu. Amerykanka m.in. skuteczniej serwowała, gdyż miała cztery asy i żadnego podwójnego błędu, a poznanianka odnotowała remis 3-3 w tych elementach. W sumie w pięciu gemach przy własnym podaniu rywalka nie oddała Polce ani jednego punktu.

Zajmująca 43. pozycję w klasyfikacji WTA Linette w pierwszej rundzie na Tasmanii wygrała z utytułowaną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 7:6 (7-2), 7:6 (11-9).

Polka w Hobart rywalizowała także w grze podwójnej, ale opadła w pierwszej rundzie.

Od poniedziałku Linette będzie uczestniczyć w wielkoszlemowym turnieju Australian Open w Melbourne.