Wejście smoka Świderskiego w Pucharze Grecji. Polak przypieczętował awans PAOK-u

Karol Świderski utrzymuje świetną dyspozycję strzelecką. Polski napastnik, który w tym sezonie jest najlepszym strzelcem PAOK-u Saloniki, strzelił kolejnego gola. Tym razem nasz snajper pokonał bramkarza OFI Kreta w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Grecji. Obrońcy tytułu rozbili drużynę z Krety 4:1, a "Świder" ustalił wynik środowej potyczki.

Przed tygodniem PAOK pokonał OFI Kreta w Heraklion 3:0. Wówczas Świderski cały mecz spędził na ławce rezerwowych, gdyż trener Abel Ferreira dał mu odpocząć przed starciami w lidze. W rewanżu sytuacja wyglądała podobnie z tym, że polski snajper w końcówce został wpuszczony na boisko przez portugalskiego szkoleniowca.

W 78. minucie blisko 23-letni nasz rodak pojawił się na murawie w miejsce Miroslava Stocha. Świderski nie zamierzał próżnować i już 120 sekund później strzelił swojego pierwszego gola w tej edycji krajowego pucharu. Rzecz jasna był to również premierowy występ byłego zawodnika Jagiellonii Białystok w tym sezonie w Pucharze Grecji.

Wcześniej koledzy piłkarza pochodzącego z Rawicza, świetnie radzili sobie w starciu z zespołem z Krety. Już w 12. minucie za sprawą Lazarosa Lamprou wyszli na prowadzenie. Jedenaście minut później uderzeniem z rzutu karnego rezultat podwyższył Dimitrios Pelkas. OFI było tego dnia stać jedynie na trafienie honorowe, które w 28. minucie zanotował Nikolaos Korovesis. Na tamten moment był to gol kontaktowy.

Po przerwie mistrz Grecji nie dał już strzelić sobie gola. Ponadto aktualny wicelider tamtejszej elity dwukrotnie pokonał Hiszpana - Oscara Whalley'a. Dublet skompletował Pelkas, który w 55. minucie wpisał się na listę strzelców. Dziesięć minut przed końcem dzieła zniszczenia dokonał rezerwowy w tym starciu Świderski.

Wychowanek Rawii Rawicz w tym sezonie wystąpił w 21 meczach. Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił 11 goli z czego dziewięć z tych trafień zanotował w spotkaniach ligowych. Świderski ma także na koncie jedną asystę.