ATP w Auckland: Kolejna wygrana Hurkacza! W półfinale zagra z Francuzem

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP w Auckland. Polski tenisista w ćwierćfinale pokonał Feliciano Lopeza 6:4, 6:7 (11-13), 6:4. W walce o finał zawodnik z Wrocławia zmierzy się z Benoitem Pairem.

Hurkacz w pierwszym secie dwukrotnie przełamał rywala, ale sam także raz nie utrzymał serwisu. W kluczowym momencie tej partii poradził sobie jednak z podaniem Lopeza i wygrał 6:4. Znacznie więcej emocji było w drugim secie, do którego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Gdy wydawało się, że Hurkacz pewnie zamknie mecz w dwóch setach, świetny powrót zanotował Lopez i ostatecznie zapisał tę partię na swoją korzyść. Zawodnik z Wrocławia nie wykorzystał sześciu piłek meczowych.

W trzecim secie Hurkacz już w pierwszym gemie przełamał doświadczonego rywala, a swoje podanie błyskawicznie wygrał do zera. W kolejnych gemach utrzymywał swój serwis i ostatecznie triumfował 6:4, wygrywając tym samym całe spotkanie 2-1.

W półfinale 22-latek zmierzy się z Pairem. Francuz w czwartek w trzech setach poradził sobie z Johnem Millmanem (3:6, 6:1, 6:4). Drugą parę półfinałową stworzą John Isner i Ugo Humbert.

Rywalizacja w Auckland ma pomóc Hurkaczowi jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się wielkimi krokami Australian Open. Polak w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju zmierzy się z kwalifikantem. Hurkacz po raz pierwszy w karierze znalazł się w gronie rozstawionych w turnieju tej rangi.