Formuła 1: W Hanoi zakończono budowę strefy serwisowej

Moto
Formuła 1: W Hanoi zakończono budowę strefy serwisowej

Komitet organizacyjny pierwszego w historii wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wietnamu, który 5 kwietnia zostanie rozegrany na ulicznym torze w Hanoi, poinformowali, że została zakończona budowa strefy serwisowej i budynku zaplecza.

Zaprojektowany przez zespół architektów Tilke Engineering budynek ma 300 m długości, znajdą się w nim pomieszczenia techniczne teamów, biura organizatora, sale VIP. Projekt obiektu czerpał inspiracje z dwóch głównych atrakcji miasta - Cesarskiej Cytadeli Thang Long i Pawilonu Konstelacji Literatury.

 

Pierwszy z nich wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, natomiast drugi jest uważany za symbol miasta.

 

"Mamy nadzieję, że nowy obiekt, podobnie jak Cesarska Cytadela w Thang Long i Pawilon Konstelacji Literatury, staną się w przyszłości kolejnym kultowym zabytkiem Hanoi" - powiedziała przewodnicząca komitetu organizacyjnego F1 Grand Prix Wietnamu Le Ngoc Chi.

 

Chi dodała, że same prace przy ulicznym torze, który będzie miał 5,6 km długości, są maksymalnie zaawansowane i większość z nich ma się zakończyć do końca stycznia.

 

Grand Prix Wietnamu zaplanowano na 3-5 kwietnia.

 

W kalendarzu F1 w sezonie 2020 zaplanowano 22 wyścigi. Rywalizacja rozpocznie się 15 marca wyścigiem o Grand Prix Australii, a zakończy 29 listopada w Abu Zabi. 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze