Koniec koszmaru niemieckiego skoczka? Jest o krok od powrotu po fatalnym roku

Zimowe
Koniec koszmaru niemieckiego skoczka? Jest o krok od powrotu po fatalnym roku
fot. PAP

Karl Geiger jest sensacyjnym liderem Pucharu Świata, a sytuacja reprezentacji Niemiec może już niedługo ulec znacznej poprawie. Ze względu na problemy ze zdrowiem od dłuższego czasu nie oglądamy Severina Freunda i Richarda Freitaga, jednak skoczkowie trenują indywidualnie i już niebawem powinni wrócić do kadry.

Wiele wskazywało na to, że po koszmarnym sezonie 2018/2019 Freund przegra ze zdrowiem także w bieżącej kampanii. Po dwukrotnym zerwaniu więzadeł w kolanie, tym razem skoczek miał ogromne problemy z plecami.

 

30-latek zapowiadał wielki powrót na Turniej Czterech Skoczni, jednak do tej pory nie pojawił się w Pucharze Świata. 20 stycznia minie rok od ostatniego występu Freunda na skoczni.

 

Gdy wydawało się, że kolejny sezon będzie stracony, niemiecki sztab szkoleniowy ujawnił, że Freund w towarzystwie Freitaga mieli w miniony weekend wrócić na treningi w Predazzo. Problemy organizacyjne Włochów sprawiły jednak, że Niemcy musieli zostać w kraju i przygotowywać się we własnym zakresie.

 

Freitag pauzuje od noworocznych zawodów w Garmisch-Partenkirchen. Zanosi się więc, że już niedługo Stefan Horngacher będzie mógł korzystać z pełni kadry.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie