Pierwszy taki mecz Piątka we Włoszech!

Mecz rozgrywany w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch, w którym AC Milan zmierzył się ze SPAL (3:0), należał do Krzysztofa Piątka. Nasz napastnik zdobył bramkę i zanotował asystę. Co ciekawe, było to pierwsze takie spotkanie 24-latka odkąd wyjechał do Włoch. Wcześniej nigdy nie zdarzyło się, żeby były gracz Genoi w jednym meczu strzelił gola oraz zaliczył asystę. Jednocześnie była to jego druga asysta na Półwyspie Apeniński. W tamtym sezonie zaliczył ostatnie podanie przeciwko SPAL (3:2) w Serie A.

Piątek strzelił gola w 20. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z albańskim bramkarzem Etritem Berishą. Natomiast tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Hiszpana Samu Castillejo. W drugiej połowie nasz rodak miał jeszcze dwie znakomite okazje, żeby wpisać się na listę strzelców, ale za pierwszym razem uderzył w sam środek bramki. Z kolei drugą okazję zmarnował, gdyż zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Wynik środowego spotkania ustalił w 66. minucie ustalił Francuz Theo Hernandez.

Rezerwowym w tym meczu był słynny Zlatan Ibrahimovic, konkurujący z Piątkiem o miejsce w podstawowym składzie Milanu. Ponadto całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził inny z napastników "Rossonerich" - Rafael Leao. Szkoleniowiec ekipy ze stolicy Lombardii - Stefano Pioli pozostał jednak przy systemie gry 4-4-2. Partnerem Polaka w ataku był Ante Rebić. Współpraca naszego rodaka z Chorwatem układał się bardzo obiecująco. Gracz z Bałkanów w drugiej odsłonie dwukrotnie wykreował Piątkowi okazje strzeleckie.

Interesujący jest również fakt, że Piątek, który dotychczas rozegrał sześć meczów meczów w Coppa Italia (w barwach Genoi i Milanu) strzelił dziewięć goli. Wszystkie trafienia zanotował grając przed własną publicznością. Najpierw strzelał na Stadio Luigi Ferraris, a teraz czyni to na San Siro.

W ćwierćfinale Pucharu Włoch rywalem Piątka i spółki będzie Torino, z którym AC Milan w tym sezonie przegrał w lidze (1:2). Honorowego gola wówczas dla mediolańczyków strzelił właśnie Polak.