Rajd Dakar: Drugie miejsce załogi UTV na 11. etapie

Moto
Rajd Dakar: Drugie miejsce załogi UTV na 11. etapie
fot. PAP/EPA

Załoga lekkiego pojazdu UTV Aron Domżała, Maciej Marton zajęła drugie miejsce na 11. etapie Rajdu Dakar z metą w Haradh. Wcześniej zwycięstwo w kategorii quadów odniósł Rafał Sonik.

Polacy od początku rajdu borykali się z dużymi problemami technicznymi. Wygrali pierwszy etap, po którym ich silnik stracił moc. Później byli raz drudzy i dwa razy trzeci, ale w międzyczasie dwukrotnie docierali na biwak w nocy odmawiającym posłuszeństwa autem. W końcu przed środowym etapem maratońskim zdecydowali się wymienić silnik, co jednak kosztowało ich 50-godzinna karę i koniec szans na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

Okazało się jednak, że postąpili słusznie, bowiem w środę zajęli piąte miejsce, a dzień później ustąpili tylko ubiegłorocznemu zwycięzcy Dakaru Chilijczykowi Francisco Lopezowi Contardo. Dwudniowy etap maratoński, bez możliwości korzystania z serwisu, był bardzo udany dla polskiej ekipy. W środę zwycięstwo odniósł quadowiec Kamil Wiśniewski, a drugi był jadący samochodem Mini Jakub Przygoński.

 

W czwartek uczestnicy Dakaru powrócili z Shubaytah do Haradh. 11. etap liczył 744 km, z tego 379 to odcinek specjalny. Piątkowy 12. etap zakończy rajd. Zawodnicy pokonają 447 kilometrów z Haradh do Quiddiyi. Odcinek specjalny będzie liczył 374 km.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze