Rębecki przed FEN 27: Występ w walce wieczoru to ogromna presja

Sporty walki

- Występ w walce wieczoru to ogromna presja - stwierdził Mateusz Rębecki (9-1, 4 KO, 4 SUB), który podczas gali FEN 27 zmierzy się w walce wieczoru z Magomedem Magomedowem (12-2, 1 KO, 7 SUB).

27-latek przyznał, że zaczyna odczuwać presję związaną z występem w głównym starciu gali.

 

- Nie sądziłem, że emocje będą aż tak duże. Wcześniej dużo osób pytało mnie, czy fakt walczenia u siebie zwiększa presję. Wszystkim mówiłem, że mnie to nie rusza, ale teraz twierdzę inaczej - ocenił.

 

Od wielu miesięcy mówi się o potencjalnych przenosinach Rębeckiego do UFC. Wygrana z Magomedowem może go przybliżyć do tego celu.

 

- Mogę dużo wygrać i dużo stracić. Jestem na takim etapie kariery, że od tej walki dużo będzie zależeć. Dodatkowo będzie dopingować mnie kilka tysięcy osób i nie chcę ich rozczarować - dodał.

 

Rębecki ocenił, że ma za sobą prawdopodobnie najlepszy obóz przygotowawczy w całej dotychczasowej karierze.

 

- Jestem nastawiony na wygraną. Czuję się pewnie, ciężko trenowałem. Wiem, po co wychodzę do walki. Aczkolwiek zawsze wszystko może różnie się potoczyć. Stres w tym przypadku jest trochę paraliżujący. Mam za sobą chyba najlepsze przygotowania w karierze. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Zostało mi do zrzucenia kilka kilogramów, ale to formalność. Oby teraz nie popełnić głupiego błędu i będzie dobre show - zapowiedział.

 

"Chińczyk" podziwia umiejętności i dotychczasowe dokonania najbliższego przeciwnika.

 

- Podoba mi się to zestawienie. Ma fajny rekord, dobre CV. Stylistycznie jest bardzo wszechstronny i niebezpieczny. To kolejna poprzeczka, którą trzeba przeskoczyć - powiedział.

 

Rębecki, jak przy okazji praktycznie każdej walki, jest niższy od swojego rywala. Stwierdził jednak, że nie jest to dla niego problem.

 

- To akurat nie jest większy problem. Każdy mój przeciwnik do tej pory był ode mnie wyższy. Mam takie warunki fizyczne, jakie mam i muszę radzić sobie z przewagą moich rywali - zakończył.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze