SuperLega: Trudny początek roku Perugii i sensacyjna porażka lidera

Siatkówka
SuperLega: Trudny początek roku Perugii i sensacyjna porażka lidera
fot. Cyfrasport

Już na początku 2020 roku niezwykle wyczerpujące mecze mają za sobą dwa czołowe zespoły SuperLegi, czyli Sir Safety Perugia i Cucine Lube Civitanova. Lider z Mateuszem Bieńkiem w składzie miał ogromne problemy ze znajdującym się w świetnej formie PowerVolley Milano, by ostatecznie ponieść swoją pierwszą w tym sezonie porażkę. Siatkarze Sir Safety Perugii z Wilfredo Leonem na czele przegrywali w Weronie już 1:2, ale triumfowali po pięciosetowej batalii i zmniejszyli straty do wielkiego rywala.

Mało kto spodziewał się tak trudnych wyzwań włoskich gigantów już w pierwszej kolejce rozgrywanej w 2020 roku.

 

Perugia zaczęła obiecująco, wygrywając pierwszą partię do 16. Potem jednak gospodarze postawili potężny opór i długo to oni królowali na parkiecie. Świetnie spisywali się Stephen Boyer i Garrett Muagututia, którzy zdobyli po kilkanaście punktów. Najlepiej punktującym wśród gości był Filippo Lanza, który do spółki z Leonem wzięli na swoje barki ciężar odrabiania strat i udało im się doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii to reprezentant Polski pełnił wiodącą rolę. Imponująca w wykonaniu gości była zwłaszcza końcówka piątej partii. Leon zakończył spotkanie z 20 punktami.

 

Dużą niespodziankę sprawił zespół z Mediolanu, który postawił ciężkie warunki Lube i ostatecznie triumfował po pięciosetowej batalii z liderem. Fenomenalnie spisywał się atakujący gości Nimir Abdel-Aziz, który zakończył spotkanie z 30-punktową zdobyczą. Bieniek zdobył siedem punktów, a jego zespół zawiódł, ponosząc sensacyjną pierwszą porażkę w tym sezonie - dopiero w swoim 14 występie. Szokująca dla kibiców gospodarzy była zwłaszcza sama końcówka. Przy stanie 10:10 w tie-breaku gospodarze dali się zaskoczyć i to wyłącznie przyjezdni punktowali aż do samego końca. Zespół z Mediolanu jest niepokonany od 1 grudnia i coraz poważniej puka do pierwszej trójki ligi.

 

Dzięki takiemu obrotowi spraw Perugia (33 pkt) nieznacznie zmniejszyła straty do Lube (39 pkt).

 

W innych spotkaniach obeszło się bez niespodzianek. Modena z Bartoszem Bednorzem okazała się lepsza od Piacenzy, triumfując w trzech setach, a Trentino nie dało szans Vero Volley Monza Bartosza Kurka.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze