Warszawski klub może przestać istnieć! Ogromne problemy finansowe Wisły

Siatkówka
Warszawski klub może przestać istnieć! Ogromne problemy finansowe Wisły
fot. PAP

Wisła Warszawa wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet, ale to może nigdy nie nadejść. Wobec ogromnych kłopotów finansowych klubu, ten już niedługo może zostać rozwiązany.

Według informacji Sport.pl, Wiśle brakuje pieniędzy, wyników i zawodniczek. Nad beniaminkiem LSK wisi nie tylko widmo spadku, a nawet groźba rozwiązania klubu.

 

Zespół, który zgromadził zaledwie dwa punkty w 12 występach powinien obecnie przygotowywać się do sobotniego ligowego spotkania z Budowlanymi w Łodzi, ale do starcia może w ogóle nie dojść.

 

W piątek ma odbyć się spotkanie włądz Wisły i PLS, z prezesem Pawłem Zagumnym na czele. - Dopiero wtedy będziemy wiedzieć więcej - powiedział były reprezentant Polski. Lada chwila Wisła ma wydać oświadczenie z wyjaśnieniem dotyczącym problemów organizacyjnych.

 

Wiadomo natomiast, że zespół nie rozegra w lutym żadnego spotkania w warszawskiej Arenie Ursynów, gdzie dotychczas występował. Brakuje pieniędzy na organizację meczów i wynajem hal, nawet tych mniejszych.

 

W styczniu doszło do małej kadrowej rewolucji: zwolniono trenerkę, a zespół opuściły cztery siatkarki - Katarzyna Olczyk, Aleksandra Lipska, Nikolle Correa i Joyce Silva. W obliczu braku pensji prawdopodobnie już niedługo Wisłę opuszczą kolejne zawodniczki.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze