Alpejski PŚ: Zwycięstwo Mayera w Wengen

Austriak Matthias Mayer wygrał w szwajcarskim Wengen kombinację alpejskiego Pucharu Świata. Drugi, po świetnym występie w slalomie był Francuz Alexis Pinturault, a trzecie miejsce zajął jego rodak Victor Muffat-Jeandet. Polacy nie startowali.

Na półmetku kombinacji - po zjeździe prowadził dwukrotny mistrz olimpijski w zjeździe i supergigancie Mayer. Drugi ze stratą 0,53 s był Szwajcar Gilles Roulin, a na trzeciej pozycji plasował się Austriak Daniel Danklmaier - strata 0,67 s.

Pinturault, zwycięzca pierwszej tegorocznej kombinacji w Bormio, w zjeździe zajął 19. miejsce i tracił do prowadzącego Mayera 1,68. Jednak w slalomie pojechał doskonale, miał najlepszy czas 49,44 i dzięki temu awansował na drugie miejsce. Do pokonania Austriaka zabrakło mu tylko 0,07 s. Mayer w slalomie uzyskał czwarty rezultat - 51,05, był wolniejszy od Francuza o 1,61.

Trzecie miejsce wywalczył Muffat-Jeandet tracąc do zwycięzcy 0,67.

W slalomie szansę walki o utrzymanie miejsc na podium stracili drugi po zjeździe Roulin i trzeci Danklmaier. Ten pierwszy był wolniejszy od Pinturaulta o 3,88 i ostatecznie zajął 20. lokatę, natomiast Danklmaier stracił aż 5,21 i wypadł z najlepszej "20".

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem został Pinturault, który o 2 pkt wyprzedził Henrika Kristoffersena. Norweg w tych zawodach nie startował.