ATP w Adelajdzie: Rublow w finale po zaciętym meczu

Po ponad trzygodzinnym pojedynku Rosjanin Andriej Rublow pokonał Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime 7:6 (7-5), 6:7 (7-9), 6:4 i awansował do finału tenisowego turnieju ATP w Adelajdzie (pula nagród 546 tys.dol.). Zagra w nim z Lloydem Harrisem z RPA.

Rublow rozstawiony jest w tej imprezie z numerem trzecim, Auger-Aliassime - z drugim. W imprezie cyklu ATP zmierzyli się ze sobą po raz drugi. Kiedy grali pierwszy raz - w 2018 roku w chorwackim Umagu - mecz również był zacięty. Górą był wówczas także Rosjanin - wygrał 6:4, 6:7 (4-7), 6:3. Spotkanie trwało ok. dwóch i pół godziny.

Tym razem było jeszcze o 30 minut dłuższe. W dwóch pierwszych setach nie doszło do ani jednego przełamania i wygranej decydowały tie-breaki. W drugiej odsłonie Kanadyjczyk miał dwie piłki meczowe, ale Rosjanin zdołał się uratować.

Decydujący set lepiej rozpoczął się dla Augera-Aliassime, który prowadził 3:0. Później jednak został dwukrotnie przełamany i to 22-letni Rosjanin będzie miał okazję powalczyć o czwarty tytuł w karierze.

Jego rówieśnik Harris w finale imprezy tej rangi jeszcze nie grał. W piątek reprezentant RPA pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula 6:4, 6:7 (3-7) 6:3

W ćwierćfinale debla odpadli występujący z numerem drugim Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo.

To pierwsza edycja turnieju w Adelajdzie. Miasto przejęło organizację tej imprezy po Sydney, które było na początku stycznia główną areną inauguracyjnej edycji drużynowej imprezy ATP Cup.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 3) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2) 7:6 (7-5), 6:7 (7-9), 6:4
Lloyd Harris (RPA) - Tommy Paul (USA) 6:4, 6:7 (3-7) 6:3