Australian Open: Osiągnięcia Polaków startujących w tym roku w singlu

Tenis
Australian Open: Osiągnięcia Polaków startujących w tym roku w singlu
fot. PAP

Hubert Hurkacz po raz drugi w karierze wystąpi w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open. W poprzedniej edycji odpadł w pierwszej rundzie, a dwa lata temu nie przeszedł kwalifikacji.

Najbardziej doświadczona spośród trójki polskich tenisistów, którzy wystąpią w tym roku w Melbourne w singlu, jest Magda Linette. Poznanianka po raz piąty z rzędu wystąpi w zasadniczej części tych zawodów. Najlepiej poszło jej dwa lata temu, gdy dotarła do trzeciej rundy. We wszystkich pozostałych edycjach z tego okresu przegrała mecz otwarcia. W latach 2014-15 z kolei nie przebrnęła przez eliminacje.

 

Iga Świątek rok temu na antypodach zaliczyła pierwsze podejście do seniorskiego Wielkiego Szlema. Jako kwalifikantka w głównej drabince odpadła w drugiej rundzie.

 

W tegorocznych eliminacjach przepadły wszystkie cztery startujące w nich Polki: Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska i Urszula Radwańska.

Dotychczasowe wyniki w Australian Open w singlu Polaków, którzy wezmą udział w turnieju głównym tegorocznej edycji tej imprezy:
  
  Magda Linette
2014 - kwalifikacje (2. runda) 2015 - kwalifikacje (1. runda) 2016 - 1. runda
2017 - 1. runda 2018 - 3. runda 2019 - 1. runda Iga Świątek
2019 - 2. runda Hubert Hurkacz
2018 - kwalifikacje (2. runda) 2019 - 1. runda
jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie