Brak chętnych do skakania w Titisee-Neustadt? Stoch pamięta takie kwalifikacje

Zimowe
Brak chętnych do skakania w Titisee-Neustadt? Stoch pamięta takie kwalifikacje
fot. PAP

Karuzela Pucharu Świata przenosi się do Niemiec. Najlepsi skoczkowie globu w najbliższy weekend będą rywalizować w Titisee-Neustadt. Piątkowych kwalifikacji mogłyby jednak nie być... i to nie za sprawą złych warunków atmosferycznych, a niewystarczającej liczby chętnych. Czegoś takiego fani nie widzieli od lat.

Najprawdopodobniej zaledwie 49 skoczków weźmie udział w weekendowych zawodach na Hochfirstschanze! Tylu uczestników widnieje na najnowszej liście zgłoszeń do piątkowych kwalifikacji. Kwalifikacji, które w normalnych okolicznościach nie miałyby sensu, gdyby nie... Titisee-Neustadt Five! Jednorazowy, nowy miniturniej - w którym zwycięzca otrzyma 25 tysięcy euro - jest bliźniaczo podobny do innego, który od dwóch lat odbywa się w Willingen. Do klasyfikacji wliczać się będą punkty z pięciu skoków: kwalifikacji oraz sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego.

Na skoczni Hochfirstschanze nie zabraknie z pewnością Polaków. Trener Michal Dolezal do Niemiec zabrał ze sobą sześciu podopiecznych. W porównaniu do ubiegłotygodniowych zawodów w Predazzo doszło do jednej zmiany. W miejsce Jakuba Wolnego Czech powołał Aleksandra Zniszczoła z kadry B. Poza tym wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot

 

Brak chętnych do wzięcia udziału w kwalifikacjach PŚ to rzecz co najmniej osobliwa. Po raz ostatni do takiej sytuacji w europejskich zawodach doszło 12 stycznia 2007 roku w Vikersund. Na skoczni mamuciej zgłoszonych zostało 42 zawodników, w tym skaczący obecnie Stoch i Hula. Zawody poprzedzające pierwszą serię, do których kwalifikowało się najlepszych czterdziestu, zostały jednak odwołane ze względu na zbyt silnie wiejący wiatr.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie