EHF Euro 2020: Czterech Szwedów przesadziło z alkoholem po zwycięstwie z Polską

Piłka ręczna
EHF Euro 2020: Czterech Szwedów przesadziło z alkoholem po zwycięstwie z Polską
fot. PAP

Jim Gottfridsson, Lukas Nilsson, Andreas Nilsson i Ekdahl du Rietz nie kryli radości po zwycięstwie w ostatnim grupowym starciu z Polską na EHF Euro 2020. Na tyle, że triumf i awans do kolejnej fazy świętowali w jednym z barów w Malmo, mimo zupełnie innych ustaleń ze sztabem szkoleniowym.

Kilka dni temu reprezentacja Szwecji pozbawiła złudzeń Biało-Czerwonych, wygrywając 28:26 na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy. Gospodarze zgodnie z planem awansowali do drugiej rundy, jednak atmosferę w szeregach Trzech Koron można kroić nożem. Szwedzka prasa ujawniła wieczór zakrapiany alkoholem z udziałem czterech reprezentantów.

 

- Ponosimy pełną odpowiedzialność za to, co zrobiliśmy. Sytuacja wymknęła się nam spod kontroli. Przesadziliśmy ze szklanką, czy dwiema. Przeprosiliśmy resztę zespołu i kibiców - powiedział jeden z winnych nocnego wyjścia, Gottfirdsson.

 

Sprawa wyszła na jaw i zdenerwowała sztab szkoleniowy Szwedów. Ciężko jednak spodziewać się konsekwencji podczas tak ważnego turnieju.

 

- Zawodnicy przeprosili, więc musimy to zostawić za sobą i ponownie skupić się na sporcie - powiedział wyraźnie zawiedziony postawą swoich podopiecznych selekcjoner Kristjan Andersson.

 

Szwecję czeka w piątek starcie z rewelacyjną na ME Portugalią.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze