Finaliści Plebiscytu Cumulusy 2019 wybrani!

Inne
Finaliści Plebiscytu Cumulusy 2019 wybrani!
fot. materiały prasowe

Nominacje Finałowe wręczono tradycyjnie już podczas konferencji Cumulusy Open Day, która tym razem odbyła się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie - Partnera Merytorycznego tegorocznej edycji Plebiscytu.

Dzięki partnerstwu Uczelni Łazarskiego Cumulusy Open Day znacznie wykroczyły poza aspekt sportu lotniczego, a stały się platformą do dyskusji na temat całej branży lotniczej i wymiany poglądów specjalistów z różnych dziedzin. Konferencja rozpoczęła się od odpowiedzi na podstawowe pytanie, czyli jak zostać pilotem - praktycznymi wskazówkami podzielił się ze słuchaczami student Uczelni Łazarskiego, który swoje marzenie o lataniu zawodowym już spełnił. Następnie przyjrzeliśmy się branży z zupełnie odmiennej perspektywy - perspektywy pasażera. O tym, jakie prawa przysługują pasażerom opowiedzieli specjaliści z Uczelni Łazarskiego. Aspekty prawne pojawiły się także w prelekcji dotyczącej bezzałogowych statków powietrznych, która zmusiła do ogólnej refleksji na temat przyszłości rynku lotniczego.

 

Jak na podróże lotnicze wpłynie rozwój technologii, zastosowanie analiz big data, kryzys klimatyczny? I czy prawo jest w stanie nadążyć za tak dynamicznymi zmianami? Wiele emocji wzbudziła także dyskusja dotycząca obecności - a właściwie jej braku - sportów lotniczych w mediach. Jak skutecznie promować sporty lotnicze? O tym, czy jest to rola dziennikarzy czy samych sportowców rozmawiali przedstawiciele radiowej Czwórki, TVP Sport oraz środowiska lotniczego. Być może szansą tak niszowych sportów na dotarcie do szerszej publiczności są projekty ekstremalne? O jednym z takich projektów opowiadał w trakcie rozmowy z Aleksandrą Kutz rekordzista Guinessa i Nominowany w Plebiscycie Arkadiusz “Maya” Majewski, który wykonał skok spadochronowy w tandemie z wysokości ponad 11 tys. metrów! W trakcie swobodnego spadania skoczek osiągnął zawrotną prędkość 360 km/h, a dodatkowym utrudnieniem była ekstremalnie niska temperatura: - 60 stopni Celsjusza.

 

Punktem kulminacyjnym spotkania było oczywiście wręczenie Nominacji Finałowych, a tym samym rozpoczęcie ostatniego etapu Plebiscytu - do jego rozstrzygnięcia pozostały jedynie dwa tygodnie, a o tym kto zdobędzie statuetki zadecydują głosy fanów.

 

Głosami widzów do ścisłej czołówki zakwalifikowali się:
 
W kategorii Cumulus Sportowy:
Piotr Lewandowski
Mateusz Rękas
Paweł Kozarzewski
Leszek Małmyga
Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski
Andrzej Sołtyk
Łukasz Wójcik
Adam Koszałka
Michał Wieczorek
Patrycja Pacak
Sebastian Kawa
Adam Pupek i Piotr Kozikowski
Wojciech Gałuszka
Jacek Ciszkowski
Maja Kuczyńska
 
W kategorii: Cumulus Air Show - Pilotaż Indywidualny
 
Romuald Owedyk
Marek Choim
Tadeusz Zaworski
 
W kategorii: Cumulus Air Show - Pilotaż Grupowy
 
Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry
Flying Dragons Team
SKY MAGIC S3 WAT
 
W kategorii: Cumulus Air Show - Fotografia Lotnicza
 
Konrad „Kifcio” Kifert
Bartosz Olzak
Damian Kochanowski
 
W kategorii: Kategoria specjalna - Cumulus Extreme
 
Arkadiusz "Maya" Majewski
Wojciech Bógdał i Kamil Skorupski
Andrzej Sołtyk 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie