Kontuzja Bielika początkiem problemów Derby County? Klubowi grozi 21 ujemnych punktów

Piłka nożna
Kontuzja Bielika początkiem problemów Derby County? Klubowi grozi 21 ujemnych punktów
fot. PAP

Derby County może znaleźć się w poważnych tarapatach. Drużynie Krystiana Bielika grozi odjęcie 21 ligowych punktów przez zarząd English Football League. Wszystko za sprawą przekroczenia Finansowego Fair Play. Jeśli sąd uzna winę klubu, podopieczni Phillipa Cocu znaleźliby się na ostatnim miejscu zaplecza Premier League.

Po przegranych barażach o Premier League w ubiegłym sezonie, Derby spisuje się coraz gorzej. W lidze zajmują siedemnaste miejsce, stracili do końca sezonu Bielika, a teraz stoi przed nimi widmo odjęcia punktów. Miałaby to być kara za zawyżenie wartości własnego stadionu, który sprzedali w ręce właściciela.

W angielskiej Championship drużyny nie mogą wygenerować więcej niż 39 milionów funtów strat przez ostatnie trzy lata. Derby, które w ostatnich sezonach intensywnie wydawało pieniądze, było bardzo blisko przekroczenia limitu. Wtedy klub postanowił sprzedać stadion właścicielowi drużyny Melvynowi Morrisowi, przez co obiekt jest dzierżawiony.

Stadion został sprzedany za 80 milionów, chociaż EFL twierdzi, że jest wart trzydzieści milionów mniej. Sprawą zajmie się sąd, który oceni, czy Derby zawyżyło cenę za swoją arenę. Jeśli konflikt wygra federacja, klub przekroczy Finansowe Fair Play o kilkanaście milionów, a to oznaczałoby złamanie regulaminu. Zespołowi Bielika odjęto by dwanaście punktów złamanie zasad fair play oraz dodatkowe dziewięć za zawyżenie ceny obiektu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze