#ProjektWojownik w Elblągu

Sporty walki
#ProjektWojownik w Elblągu
fot. PAP

Weterani i rodziny poległych żołnierzy powrócą po świątecznej przerwie do treningów sportów walki wraz z Oskar Piechota. Czołowy Polski zawodnik MMA, były mistrz organizacji Cage Warriors w wadze średniej, oraz zawodnik najlepszej organizacji MMA na świecie Ultimate Fighting Championship, 21 stycznia w Elblągu przeprowadzi zajęcia, których głównym celem jest integracja środowiska weteranów oraz pomoc w radzeniu sobie ze stresem poprzez sport.

Urodzony w Gdańsku zawodnik zasłynął w 2017 r. pokonując przez TKO Jasona Radcliffe’a. Zdobył wówczas pas mistrzowski brytyjskiej organizacji Cage Warriors, w której swoją międzynarodową karierę rozpoczynał także sam Conor McGregor. Oskar jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Europy i świata w sportach chwytanych.

 

To już 22. edycja zajęć edukacyjno-sportowych dla weteranów i rodzin poległych żołnierzy, która została zainaugurowana w 2018 r. w formie cyklicznych spotkań z czołowymi zawodnikami sportów walki.

 

Organizatorami 22. edycji są Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie