Rajd Dakar: Linder wygrał ostatni etap, Sonik na podium

Moto
Rajd Dakar: Linder wygrał ostatni etap, Sonik na podium
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Lindner wygrał ostatni, 12. etap Rajdu Dakar w kategorii quadów, a piąty tego dnia Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Po raz trzeci rajd wygrał Chilijczyk Ignacio Casale. Drugie miejsce zajął Francuz Simon Vitse, a na piątej pozycji uplasował się ósmy w piątek Kamil Wiśniewski.

Lindner z dnia na dzień jeździł coraz lepiej. Po problemach technicznych w początkowej części rajdu, w jego drugiej części na poszczególnych etapach plasował się na czołowych miejscach, a ukoronowaniem debiutanckiego występu było zwycięstwo w Quiddiyi.

 

- Jestem bardzo zadowolony, bo udowodniłem, że mogę się ścigać jak równy z równym z najlepszymi. Moim celem jest najpierw podium, a później zwycięstwo w Dakarze – mówił po czwartkowym etapie maratońskim, w którym był piąty.

 

Także Sonik nie krył zadowolenia z występu w Dakarze.

 

- Jestem z siebie bardzo zadowolony. Poczucie, że po dwóch latach i ciężkiej kontuzji utrzymuję się w czołówce, to ogromna przyjemność – podkreślił.

 

Sonik po raz piąty stanie na dakarowym podium. Wygrał w 2015 roku, był drugi w 2014 i trzeci w 2013 i 2009.

 

W piątek świetny wynik uzyskał także motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza, zajmując na etapie dziewiąte miejsce. Na wcześniejszych pomiarach czasu uzyskiwał nawet piąte rezultaty, a w końcówce kilku rywali go wyprzedziło. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 17. pozycji.

 

Dakar wygrał amerykański motocyklista Hondy Ricky Brabec, który tym samym przełamał wieloletnią dominację zespołu KTM.

 

Ostatni etap prowadził z Haradh do Qiddiyi i był nieco krótszy niż pierwotnie planowano. Liczył 429 km, z czego 167 to odcinek specjalny.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze