EBL: Pewna wygrana Anwilu z Legią

Anwil Włocławek ponownie zaprezentował rewelacyjną ofensywę i mimo świetnego występu Michała Michalaka pokonał Legię Warszawa 105:79 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Legia świetnie weszła w ten mecz - po trafieniach Keanu Pindera i Filipa Matczaka było już 8:1! Anwil reagował błyskawicznie i po wsadzie Shawna Jonesa wychodził na prowadzenie. Niezwykle aktywny był jednak Milan Milovanović, a to wpływało na fakt, że spotkanie było niezwykle wyrównane. Indywidualne zagranie Tony’ego Wrotena sprawiło jednak, że po 10 minutach to gospodarze prowadzili 25:23. W drugiej kwarcie trójkę za trójką trafiał Michał Michalak, a to oznaczało, że Legia wracała nawet na prowadzenie! Gwiazdy włocławskiego zespołu - Wroten i Ledo nie pozwalały na zbyt wiele i dość szybko opanowały sytuację. Kolejna trójka tego drugiego oznaczała wynik 50:39 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia jeszcze bardziej się rozkręcał! Shawn Jones i Chris Dowe grali świetnie, a po trójce Michała Sokołowskiego mieli już 19 punktów przewagi! Pojedyncze odpowiedzi Michalaka i Milovanovicia to było zdecydowanie za mało. W końcówce tej części gry trójki dołożyli jeszcze Jakub Karolak oraz Szymon Szewczyk 81:57. Po małej serii 7:0 w czwartej kwarcie Legia odrobiła część strat, ale nadal traciła… 15 punktów. Anwil spokojnie kontrolował sytuację, korzystając nawet z zawodników rezerwowych - więcej szans na grę otrzymali Krzysztof Sulima i Igor Wadowski. Ostatecznie mistrzowie Energa Basket Ligi wygrali aż 105:79.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Ricky Ledo z 16 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. Michał Michalak rzucił dla gości aż 30 punktów.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 16, Shavn Jones 15, Jakub Karolak 15, Krzysztof Sulima 11, Chris Dowe 10, Tony Wroten 8, Igor Wadowski 8, Szymon Szewczyk 8, Michał Sokołowski 7, Rolands Freimanis 4, Oliwier Bednarek 3

Legia Warszawa: Michał Michalak 30, Milan Milovanovic 18, Keanu Pinder 11, Sebastian Kowalczyk 10, Kahlil Dukes 4, Adam Linowski 3, Jakub Sadowski 2, Filip Matczak 1, Mariusz Konopatzki 0, Patryk Nowerski 0, Jakub Nizioł 0, Przemysław Kuźkow 0