Thriller w Augsburgu. Osiem bramek i debiutancki hat-trick Haalanda!

W świetnym stylu w Bundeslidze zadebiutował Erling Haaland. 19-letni piłkarz Borussii Dortmund w 56. minucie zmienił Łukasza Piszczka i zdążył zdobyć trzy bramki, dzięki czemu jego zespół pokonał Augsburg 5:3.

Haaland pojawił się na murawie przy stanie 3:1 dla gospodarzy. Dwie bramki dla Augsburga zdobył Florian Niederlechner, a jedną Marco Richter. Dla Borussii trafił natomiast Julian Brandt. Na zdobycie kontaktowej bramki Norweg potrzebował zaledwie trzech minut, a dwie później po golu Jadona Sancho był remis. Haaland na listę strzelców wpisał się jeszcze w 70. i 79. minucie.

Borussia pozyskała Haalanda trzy tygodnie temu z Red Bull Salzburg za około 20 mln euro. Piłkarz jest odkryciem obecnej edycji Ligi Mistrzów. Austriacki zespół co prawda odpadł po fazie grupowej, ale Haaland z ośmioma golami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Więcej - 10 bramek - ma tylko Robert Lewandowski.

Borussia w tabeli jest czwarta. Do prowadzącego RB Lipsk traci cztery punkty, ale mecz lidera na własnym stadionie z Unionem Berlin rozpocznie się dopiero o 18:30.

W niedzielę natomiast trzeci w zestawieniu Bayern Monachium Lewandowskiego na wyjeździe zagra z innym stołecznym klubem - Herthą