Rutkowski: Słowa Zielińskiego to hańba

Sporty walki

- Adrian Zieliński wypowiedział się o naszej walce w taki, a nie inny sposób, i to tylko hańba dla niego. Wygrał z nim zwykły zapaśnik zwykłym dociskaniem - powiedział podczas gali FEN 27 Daniel Rutkowski, podwójny mistrz FEN oraz Babilon MMA w kategorii piórkowej.

Artur Łukaszewski: Adrian Zieliński już po przegranym pojedynku powiedział, że tak naprawdę to niewiele się tam stało, że nie czuł twoich ciosów, że tylko go przyciskałeś. Jak odnosisz się do tych słów?

 

Daniel Rutkowski: Co mogę powiedzieć? Tylko tyle, że według kart punktowych wygrałem pięć rund. Zieliński wypowiedział się w taki, a nie inny sposób, i to tylko dla niego hańba, bo wygrał z nim zwykły zapaśnik zwykłym dociskaniem. Sobie tymi słowami ubliżył. Nie mnie.

 

Jeśli przegrasz nadchodzący rewanż z Zielińskim, to nie będziesz miał szansy się zrewanżować. A Adrian taką szansę dostał.

 

Jak najbardziej. Tak było to dogadane. Powtarzałem od początku, że wolałbym pierwszą walkę przegrać, a drugą wygrać, i mieć dwa pasy. Wiedzieliśmy jednak na co się piszemy – jest więc rewanż. Ja postaram się zawalczyć jak najlepiej i obym wygrał.

 

Zieliński miał na przygotowanie pięć miesięcy. Ty zdecydowałeś się stoczyć w międzyczasie jeden pojedynek. To była dobra decyzja?

 

Chciałem tego, bo nie chciałem być pięć miesięcy bez startu. Miałem w grudniu waleczkę, wygrałem ją, zamknąłem pięknie rok z dziesięcioma zwycięstwami z rzędu. Teraz zaczynam kolejne mocne przygotowania. Będę dobrze przygotowany, jak zawsze.

Artur Łukaszewski, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie