Serie A: Wysoka porażka Sampdorii. Gol Linettego

W sobotnim meczu 20. kolejki Serie A ekipa Lazio pokonała u siebie Sampdorię 5:1. Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił Karol Linetty, który wystąpił z opaską kapitańską. W kapitalnej formie nadal znajduje się Ciro Immobile, który popisał się hat-trickiem.

Faworytami tego starcia byli gospodarze, którzy wespół z Interem oraz Juventusem walczą o mistrzostwo Włoch w tym sezonie. Rzymianie ostatni raz stracili ligowe punkty 19 października ubiegłego roku i przed sobotnim starciem mogli pochwalić się znakomitą passą 10 zwycięstw z rzędu. W międzyczasie podopieczni Simone Inzaghiego sięgnęli po Superpuchar Włoch oraz awansowali do kolejnej rundy Pucharu Włoch.

Piłkarze z "Wiecznego Miasta" nie zamierzali zwalniać tempa w rywalizacji z będącą w fatalnej formie Sampdorią. Co prawda podopieczni Claudio Ranieriego wygrali w poprzedniej kolejce z Brescią 5:1, ale nadal znajdują się dwie pozycje nad strefą spadkową.

W pierwszym starciu obu ekip Lazio pewnie wygrało 3:0 i kibice na Stadio Olimpico liczyli na powtórkę tego samego scenariusza. Było jeszcze lepiej. Już w 7. minucie Felipe Caicedo otworzył wynik dla gospodarzy. Dziesięć minut później pierwszy raz przypomniał o sobie Immobile, który wykorzystał rzut karny. Lider klasyfikacji strzelców Serie A ustalił wynik do przerwy kilka chwil później.

W drugiej połowie miejscowi dołożyli kolejne trafienia autorstwa Bastosa oraz Immobile, który tym samym skompletował hat-tricka i na swoim koncie ma już 23 bramki w lidze włoskiej.

Sampdoria za sprawą Linettego zdobyła bramkę honorową w 70. minucie. Polski pomocnik, który wystąpił w tym meczu jako kapitan drużyny, sprytnym, płaskim strzałem strzelił drugiego gola w tym sezonie. W 74. minucie jego klubowy kolega, Julian Chabot otrzymał czerwoną kartkę za podcięcie rywala.

Lazio - Sampdoria 5:1 (3:0)
Bramki: Felipe Caicedo 7, Ciro Immobile 17 (k), 20, 65 (k), Bastos 54 - Karol Linetty 70