Siatkarze Vervy liderem PlusLigi po zwycięstwie nad outsiderem z Bydgoszczy

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wygrali z BKS Visłą Bydgoszcz 3:0 w spotkaniu 15. kolejki PlusLigi. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze stolicy została liderem tabeli. Wyprzedziła Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która sensacyjnie przegrała w sobotę z MKS Będzin.

Gospodarze przeważali od początku pierwszej partii. Szybko odskoczyli na kilka punktów (10:6, 13:8) i w końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie. Goście popełniali zbyt dużo błędów własnych, by nawiązać walkę z faworyzowanym przeciwnikiem (aż osiem w całym secie, przy zaledwie trzech rywali). Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej też punktowali blokiem. Tę część meczu efektownie, bo asem serwisowym zwieńczył Antoine Brizard (25:16).

Set numer dwa miał bardziej wyrównany przebieg. Początkowo przewagę mieli nawet bydgoszczanie (6:10), ale siatkarze Vervy szybko odrobili straty. Goście dotrzymywali kroku ekipie trenera Andrei Anastasiego do stanu 19:18, gdy asem serwisowym popisał się Toncek Stern. W końcówce gospodarze uzyskali wyraźną przewagę. Andrzej Wrona wywalczył piłkę setową, a w ostatniej akcji przyjezdni mieli problemy z przyjęciem zagrywki i nie potrafili wyprowadzić ataku (25:20).

W trzeciej odsłonie gospodarze szybko uzyskali wyraźną przewagę. Po asie serwisowym Brizarda prowadzili 7:3, potem 10:5. Przy stanie 15:10 wydawało się, że pewnie wygrają tego seta, ale bydgoszczanie wykorzystali chwile słabości rywali i ruszyli do odrabiania strat. Złapali punktowy kontakt (15:15), a po skutecznym bloku wyrównali na 17:17. W końcówce uzyskali nawet przewagę (20:22), ale w decydującym momencie seta siatkarze ze stolicy opanowali sytuację. Skuteczny atak Bartosza Kwolka, blok Piotra Nowakowskiego (24:22) i autowa zagrywka rywali (25:23) przyniosły Vervie decydujące punkty.

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (10), Piotr Nowakowski (10) – Verva; Toncek Stern (17) – BKS Visła. MVP: Damian Wojtaszek.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

Verva Warszawa Orlen: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski, Jakub Kowalczyk, Jan Król, Patryk Niemiec. Trener: Andrea Anastasi.
BKS Visła: Janusz Gałązka, Paweł Gryc, Piotr Lipiński, Gonzalo Quiroga, Toncek Stern, Dawid Woch – Kamil Szymura (libero) oraz Paweł Cieślik, Radosław Gil, Jakub Peszko, Jakub Urbanowicz. Trener: Przemysław Michalczyk.

Terminarz i plan transmisji 15. kolejki PlusLigi:

2020-01-17: MKS Ślepsk Suwałki – Asseco Resovia 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21)
2020-01-17: Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25)
2020-01-18: MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19)
2020-01-18: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)
2020-01-19: Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-19: GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2020-02-05: Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel (mecz przełożony)