Zamach bombowy na sędziego? Odwołano wszystkie mecze na Cyprze

Piłka nożna
Zamach bombowy na sędziego? Odwołano wszystkie mecze na Cyprze
fot. Cyfrasport

Wszystkie zaplanowane na ten weekend mecze piłkarskie na Cyprze zostały odwołane. Powodem jest wybuch bomby w Larnace i podejrzenia o zamach na sędziego Andreasa Constantinou. Ładunek eksplodował tuż obok należącego do arbitra samochodu. 33-letniego Constantinou nie było w pojeździe.

Decyzję o bezterminowym odwołaniu spotkań podjął Cypryjski Związek Piłki Nożnej. Działacze nazwali zdarzenie aktem terroru i wielkim ciosem wymierzonym w cypryjski futbol, który wywołał atmosferę strachu w środowisku sędziów.

 

Atmosfera wokół cypryjskich sędziów jest od dłuższego czasu bardzo napięta. Oliwy do ognia dolał ostatnio prezydent kraju Nicos Anastasiades. Podczas publicznego wystąpienia poddał w wątpliwość uczciwość piłkarskich arbitrów.

 

- Niektórzy z nich powinni otrzymać czerwoną kartkę. Są sędziowie, którzy współpracują ze skorumpowanymi ludźmi w cypryjskim futbolu - powiedział.

 

W ostatni poniedziałek UEFA poinformowała, że ma podejrzenia co do pięciu meczów ligi cypryjskiej. Zdaniem działaczy wyniki tych spotkań mogły być "ustawione". Sprawa ciągnie się od dłuższego czasu, w ciągu ostatnich ośmiu lat UEFA alarmowała o podejrzeniach w 84 raportach. Do europejskiej federacji zwróciły się dwa znane kluby z Cypru. Działacze Omonii Nikozja i AEL Limassol apelowały o szczegółowe śledztwo w sprawie korupcji w piłce nożnej na Wyspie Afrodyty.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie