GP w tenisie stołowym: Triumf Kusińskiej i Kulpy w Gdańsku

Klaudia Kusińska (niestowarzyszona) i Konrad Kulpa (Energa Manekin Toruń) zwyciężyli w Gdańsku w trzecim w tym sezonie turnieju rangi Grand Prix w tenisie stołowym.

W finale Kusińska (poprzednio GLKS Nadarzyn) pokonała 4:2 Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i tym samym zrewanżowała się swojej byłej klubowej koleżance za porażkę 1:4 w półfinale rozegranego pod koniec listopada w Zawierciu poprzedniego turnieju Grand Prix.

W ćwierćfinale niespełna 27-letnia zawodniczka wyeliminowała poprzednią triumfatorkę Agatę Zakrzewską (Enea Siarka Tarnobrzeg), a w półfinale, także 4:2, wygrała z rozstawioną z numerem jeden Katarzynę Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław). W 1/8 finału z imprezą pożegnała się siostra bliźniaczka tej ostatniej, Anna. Aktualna mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej uległa 2:4 Sandrze Wabik (KU AZS UJD Częstochowa).

Wśród mężczyzn z powodu kłopotów zdrowotnych w fazie grupowej zmagania zakończyli najwyżej rozstawiony zwycięzca pierwszych zawodów GP w Wałbrzychu i finalista drugich w Zawierciu Piotr Chodorski (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów) oraz mistrz Polski w singlu Patryk Chojnowski (AZS AWFiS Balta Gdańsk).

Z kolei w 1/8 finału odpadł, po porażce 1:4 z Alanem Wosiem (Małe Trójmiasto Rumia), 36-letni pięciokrotny triumfator krajowego czempionatu Daniel Górak (PKS Kolping Frac Jarosław).

Najlepszy okazał się Konrad Kulpa, który w decydującym pojedynku pokonał po zaciętej walce 4:3 Roberta Florasa (3S Polonia Bytom). Reprezentant Energi Manekin Toruń dotarł w poprzednich imprezach cyklu GP do finału i półfinału – w obu spotkaniach musiał uznać wyższość Chodorskiego.

We wrześniu w inauguracyjnym turnieju w Wałbrzychu triumfowali Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Chodorski, natomiast pod koniec listopada w Zawierciu zwyciężyli Zakrzewska i Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork).

Wyniki:

kobiety

ćwierćfinały
Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) – Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) 4:1
Klaudia Kusińska (niestowarzyszona) – Agata Zakrzewska (Enea Siarka Tarnobrzeg) 4:2
Sandra Wabik (Bebetto AZS UJD Częstochowa) – Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny) 4:0
Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) – Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) 4:3

Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz) – Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia) 4:1
Tomasz Lewandowski (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów) – Michał Krzyżanowski (Darz Bór Karnieszewice) 4:1 Konrad Kulpa (Energa Manekin Toruń) – Kamil Nalepa (Palmiarnia Zielona Góra) 4:3