ME i PŚ w saneczkarstwie: Złoty medal Fischnallera

Włoch Dominik Fischnaller triumfował w mistrzostwach Europy w saneczkarstwie. W niedzielę w norweskim Lillehammer zwyciężył jednocześnie w zawodach Pucharu Świata. Na podium byli też Rosjanie - Siemion Pawliczenko stracił 0,174 s, a Roman Repiłow 0,228.

Zawiedli Niemcy, najlepszy z nich Johannes Ludwig (brązowy medalista igrzysk w Pjongczangu) był dopiero ósmy. Jeszcze gorzej spisał się mistrz olimpijski z 2010 i 2014 roku oraz aktualny mistrz świata Felix Loch - 15. pozycja w PŚ i 13. w ME.

Mateusz Sochowicz został sklasyfikowany na 28. lokacie w zawodach pucharowych i 22. w mistrzostwach kontynentu.

W niedzielę odbyła się także rywalizacja sztafet. Wygrali Austriacy (Madeleine Egle, David Gleirscher, Thomas Steu i Lorenz Koller), a Polacy (Klaudia Domaradzka, Sochowicz, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski) uplasowali się na siódmej pozycji.

Wcześniej po złoto ME sięgnęli: Rosjanka Tatiana Iwanowa oraz jej rodacy Aleksander Denisew i Władysław Antonow w dwójkach.

Chmielewski i Kowalewski zajęli szóste miejsce, a Domaradzka była 22.