NHL: Drugi z rzędu hat-trick Owieczkina. Rosjanin wyprzedził legendę

Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zanotował drugiego z rzędu hat-tricka w lidze NHL. Rosyjski hokeista zdobył trzy gole z New York Islanders (6:4) i na liście wszech czasów wyprzedził legendarnego Mario Lemieux.

Owieczkin wpisał się na listę strzelców w 11., 46., 60. minucie. Łącznie ma już 692 bramki i plasuje się na dziewiątej pozycji, ex aequo ze Steve'm Yzermanem. Dziesiąty jest Lemieux - 690.

Na ósmej lokacie sklasyfikowany jest Mark Messier - 694 trafienia. W klasyfikacji prowadzi Wayne Gretzky - 894.

Sobotni hat-trick był 26. w karierze rosyjskiego zawodnika.

Co ciekawe, po dwóch tercjach stołeczny zespół przegrywał z "Wyspiarzami" 1:4, ale w ostatniej zaaplikował rywalom aż pięć goli.

W tej serii gier nie brakowało wysokich wyników, Minnesota Wild wygrali z Dallas Stars 7:0, a Columbus Blue Jackets pokonali New Jersey Devils 5:0.

Dla ekipy Wild bramki zdobyło siedmiu zawodników. Z kolei "Niebieskie Kurtki" zakończyły strzelanie pod koniec drugiej tercji. Dwa trafienia zanotował Cam Atkinson. Między 29. a 39. minutą Blue Jackets uzyskali cztery bramki.

Bardzo dobrze zagrał bramkarz triumfatorów Elvis Merzlikins, który obronił wszystkie 41 strzałów. Łotysz zastąpił w składzie kontuzjowanego Fina Joonasa Korpisalo.