PKO Ekstraklasa: Porażka Rakowa w sparingu z Uralem

Przebywający na Cyprze piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w sparingu z Uralem Jekaterynburg 1:3. Gola dla beniaminka ekstraklasy strzelił Jarosław Jach. W ekipie z Rosji wystąpiło trzech Polaków, a jedną z bramek zdobył Michał Kucharczyk.

Oprócz byłego piłkarza Legii Warszawa w zespole z Jekaterynburga zagrali też Rafał Augustyniak i pozyskany niedawno doświadczony obrońca Maciej Wilusz.

Do przerwy Ural prowadził 1:0 po trafieniu Kucharczyka w siódmej minucie. Na początku drugiej połowy gola dla rosyjskiej drużyny strzelił testowany Timur Żamaletdinow, występujący ostatnio w w Lechu Poznań.

W 55. minucie kontaktową bramkę zdobył Jach, ale chwilę potem wynik na 3:1 ustalił Artiom Szabolin.

Był to pierwszy mecz kontrolny beniaminka polskiej ekstraklasy na Cyprze. Zgrupowanie w Ayia Napie potrwa do 31 stycznia.