Top Volley Cisterna postraszył mistrzów Włoch. Czternasty triumf Civitanovy!

Siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali Top Volley Cisterna 3:1 w 16. kolejce SuperLega. Zespół Fernando De Giorgiego dzięki wygranej umocnił się na pozycji lidera. Mateusz Bieniek cały mecz obejrzał z kwadratu dla rezerwowych.

Początek pierwszego seta niespodziewanie należał do Top Volley Cisterna. Siatkarze Lorenzo Tubertiniego prowadzili z Cucine Lube Civitanova 10:9. W tym momencie  do głosu doszli zawodnicy lidera SuperLega. Zdołali odskoczyć rywalom na pięć punktów i gdy wydawało się, że zwycięstwo w pierwszej partii jest na wyciągnięcie ręki – wtedy poderwali się gospodarze. Doprowadzili do stanu 19:19, żeby później niespodziewanie zwyciężyć do 23.

Zimny prysznic podział na mistrzów Włoch, którzy w drugiej partii ani na sekundę nie oddali prowadzenia Top Volley Cisterna. Co prawda, ulubieńcy publiczności zgromadzonej na Pala Bianchini grali jak równy z równym do stanu 16:16, jednak z czasem musieli uznać wyższość gości. Ostatecznie podopieczne Ferdinando De Giorgiego wyrównali stan rywalizacji, triumfując w drugiej odsłonie  25:19.

Liderzy SuperLega w trzecim  secie poszli za ciosem.  Po raz kolejny nie pozwolili rywalom na wiele, dominując  od początku do końca. Wygrali seta, oddając gospodarzom zaledwie 17 punktów. Kolejna partia okazała się decydująca.  Mimo prowadzenia siatkarzy Top Volley 5:2, to klub z Trei cieszył się z końcowego triumfu. Zwyciężył 25:22 i w całym meczu 3:1. Dzięki wygranej Cucine Lube Civitanova prowadzi w lidze. Druga Sir Safety Conad Perugia traci do klubowych mistrzów świata sześć „oczek”.

Top Volley Cisterna - Cucine Lube Civitanova 1:3 (25:23, 19:25, 17:25, 22:25)