UFC 246: McGregor z kolejnym, wielkim rekordem? I tak, i nie...

Sporty walki

Conor McGregor (22-4, 19 KO, 1 SUB) w spektakularnym stylu powrócił do UFC po 469 dniach nieobecności. Irlandczyk już w 40 sekund rozprawił się z Donaldem Cerrone (36-14-1NC, 10 KO, 17 SUB) i powrócił na zwycięską ścieżkę. W ten sposób zapisał na swoim koncie kolejne osiągnięcie. McGregor wygrał przez nokaut walki w trzech różnych kategoriach, ale w historii takie wyczyny już się zdarzyły dwukrotnie.

Conor McGregor był faworytem pojedynku z Donaldem Cerrone, ale z pewnością niewiele osób spodziewało się zwycięstwa Irlandczyka w tak spektakularnym stylu. W zaledwie 40 sekund, po uderzeniach barkami, wysokim kopnięciu i serii ciosów zakończył rywalizację w wypełnionej po brzegi hali T-Mobile Arena w Las Vegas.
 
Dla popularnego "Notoriousa" była to dopiero trzecia walka w kategorii półśredniej. W przeszłości w tej dywizji mierzył się dwukrotnie z Natem Diazem. Pierwszą walkę ze stocktończykiem McGregor przegrał, a druga zakończyła się jego wygraną przez większościową decyzję sędziów. Zwycięstwo nad Cerrone pozwoliło Irlandczykowi dopisać do swoich osiągnięć pierwszą wygraną walkę przed czasem w tym limicie wagowym.
 
Tym samym McGregor ma już na swoim koncie triumfy przez nokauty w trzech różnych dywizjach - piórkowej, lekkiej oraz półśredniej. Oczywiście gwiazdor tuż po zakończeniu walki w wywiadzie nie omieszkał wspomnieć o tym wyczynie.
 
- Czuję się wyśmienicie. Ponownie zapisałem się w historii. Ustanowiłem kolejny rekord. Stałem się pierwszym zawodnikiem, który nokautował rywali w kategoriach piórkowej, lekkiej oraz półśredniej. W tych trzech dywizjach - powiedział McGregor.
 
Irlandczyk się nie pomylił. Faktycznie w wymienionych dywizjach dokonał tego jako pierwszy, ale w historii zdarzyły się dwa przypadki zawodników, którzy wygrali w trzech różnych kategoriach.
 
Jako pierwszy dokonał tego Vitor Belfort. Brazylijczyk nokautował przeciwników w kategorii ciężkiej, półciężkiej oraz średniej. W tych samych dywizjach wygrane na swoim koncie zapisał kilkanaście lat później także Jared Cannonier. W trzech kategoriach wagowych wygrywali równiez m.in. Kenny Florian czy Diego Sanchez, ale nie we wszystkich dywizjach potrafili kończyć walki przez nokauty.
 
Pierwsze wygrane przez nokaut Belforta w poszczególnych kategoriach w UFC:
 
k. ciężka: vs Tra Telligman (UFC 12) - 07.02.1997
k. średnia: vs Wanderlei Silva (UFC 17,5) - 16.10.1998
k. półciężka: vs Randy Couture (UFC 46) - 31.01.2004
 
Pierwsze wygrane przez nokaut Cannoniera w poszczególnych kategoriach w UFC:
 
k. ciężka: vs Cyril Asker (UFC Fight Night 86) - 10.04.2016
k. półciężka: vs Nick Roehrick (TUF 25 Finale) - 07.07.2017
k. średnia: vs David Branch (UFC 230) - 03.11.2018
 
Pierwsze wygrane przez nokaut McGregora w poszczególnych kategoriach w UFC:
 
k. piórkowa: vs Marcus Brimage (UFC on FUEL TV 9) - 06.04.2013
k. lekka: vs Eddie Alvarez (UFC 205) - 12.11.2016
k. półśrednia: vs Donald Cerrone (UFC 246) - 19.01.2020
mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze