EBL: Dwunaste zwycięstwo Startu! Lublinianie pokonali HydroTruck

Start ciągle świetny w Energa Basket Lidze! Zespół z Lublina wygrał przed własną publicznością z HydroTruckiem Radom 94:78.

Po wyrównanym początku spotkania, dość szybko przewagę zaczęła zdobywać drużyna z Lublina. Po kolejnych trafieniach Kacpra Borowskiego i Martinsa Laksy uciekała nawet na siedem punktów. Z dystansu trafiał później również Damian Jeszke i nawet mimo niezłej gry Obiego Trottera to Start po 10 minutach prowadził 25:17. HydroTruck w drugiej kwarcie zmniejszał straty do pięciu punktów, ale gospodarze byli bezpieczni, bo skuteczność z dystansu pokazywali Laksa i Lemar. Przewaga ekipy trenera Davida Dedka dość szybko więc rosła. Kolejna trójka Łotysza oznaczała 15 punktów różnicy. Ostatecznie po pierwszej połowie było 48:33.

Carl Lindbom i Adrian Bogucki na początku trzeciej kwarty sprawiali, że drużyna z Radomia po części odrabiała straty. Brynton Lemar i Tweety Carter nadal jednak trafiali z dystansu, co pozwalało Startowi na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Dodatkowo lublinianie byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Dzięki temu po 30 minutach było 69:57. Rod Camphor trafiał rzut za rzutem w czwartej kwarcie, ale to ciągle było za mało na rozpędzonych gospodarzy. Dość szybko ich prowadzenie wzrosło aż do 20 punktów po zagraniu Damiana Jeszkego. Tego HydroTruck nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie Start cieszył się ze zwycięstwa 94:78.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Martins Laksa z 21 punktami i 3 zbiórkami. Rod Camphor zdobył dla gości 21 punktów i 6 asyst.