Jaka przyszłość czeka kadrę Polski siatkarek? Przed Nawrockim trudne decyzje

Siatkówka

Jednym z tematów jaki podjął Jerzy Mielewski w studiu magazynu siatkarskiego #7Strefa, była przyszłość polskiej reprezentacji kobiet. Czy szkoleniowiec Jacek Nawrocki powinien dać przerwę tym bardziej doświadczonym zawodniczkom i dać szansę młodym siatkarkom na występ w reprezentacji? Na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź goście w studiu.

Rok 2020 będzie sezonem "pustym" dla reprezentacji Biało-Czerwonych. Zabraknie nas na igrzyskach olimpijskich, nie ma mistrzostw Europy, a jedyną okazją na ogrywanie się kadrowiczek będzie rozgrywana w maju Liga Narodów.

 

- To nie są łatwe decyzje i z nimi musi mierzyć się codziennie Nawrocki. Według mnie to będzie sezon dla tych mniej doświadczonych zawodniczek jak Monika Fedusio, Monika Jagła, Anna Stencel. Będzie to dla nich szansa na grę w większym wymiarze na arenie międzynarodowej. W Apeldoorn pokazały, że są gotowe na występy w kadrze i zdobywanie dla niej punktów. Uważam, że powinien to być sezon, w którym Malwina Smarzek-Godek, Joanna Wołosz, zawodniczki najbardziej eksploatowane w kadrze i w ligowych rozgrywkach dostaną czas na podleczenie zdrowia - powiedziała Joanna Kaczor - Bednarska w studiu #7Strefy.


Opinią na temat przyszłości kardy kobiet podzielił się również Ireneusz Mazur, ekspert Polsatu Sport.

 

- Jesteśmy już zespołem, który ma już swoją wartość. W tym sezonie reprezentacyjnym będziemy najlepszym sparingpartnerem, szczególnie dla zespołów, które wezmą udział w igrzyskach olimpijskich. Według mnie część dziewczyn powinna dostać "urlop" na regenerację sił. Będzie to dobry czas, by wprowadzać młode zawodniczki, budować zaplecze Biało-Czerwonych. Myślę, że niedługo przekonamy się jaki jest plan szkoleniowy dla reprezentacji na ten rok.

 

Cała rozmowa ze studia #7Strefy w załączonym materiale wideo.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze